Bugun va ertaga ikkinchi oliy ta’limga qabul bo‘yicha rad etilgan arizalarni tahrirlash mumkin
2025/2026-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalariga ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga qabul bo‘yicha vazirlikning my.edu.uz elektron tizimi orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tgan talabgorlarning arizalari ko‘rib chiqildi.
Arizalarni ko‘rib chiqish natijasiga ko‘ra ayrim arizalar kamchiligi bo‘lganligi sababli rad etilgan.
Shuni inobatga olib rad etilgan arizalarni 14—15-avgust kunlari tahrirlash imkoniyati beriladi.
Ushbu muddatdan so‘ng tahrirlashga yo‘l qo‘yilmaydi va kamchiliklari bartaraf etilmagan arizalar ko‘rib chiqilmaydi.
Ro‘yxatdan o‘tgan barcha talabgorlardan o‘zlarining shaxsiy kabinetlariga kirib, arizalarining ko‘rib chiqilish holatini doimiy kuzatib borishlari so‘raladi.

Сегодня и завтра можно внести исправления в отклонённые заявления на приём во второе высшее образование
Заявления абитуриентов, подавших онлайн-заявки через электронную систему my.edu.uz Министерства на приём во второе и последующее высшее образование в государственных вузах на 2025/2026 учебный год, были рассмотрены.
По результатам рассмотрения некоторые заявления были отклонены из-за наличия недостатков.
В связи с этим предоставляется возможность внести исправления в отклонённые заявления 14–15 августа.
После указанного срока внесение изменений будет невозможно, и заявления с неустранёнными недостатками рассматриваться не будут.
Всем зарегистрированным абитуриентам рекомендуется регулярно заходить в свои личные кабинеты и отслеживать статус рассмотрения своих заявлений.