Coursera” taʼlim kompaniyasining Markaziy Osiyo boʻyicha xududiy direktori Kan Eduard OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
3-may kuni “Coursera” taʼlim kompaniyasining Markaziy Osiyo boʻyicha xududiy direktori Kan Eduard OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida OʻzDJTU rektor I. Tuxtasinov, Oʻquv ishlari boʻyicha prorector M. Chutpulatov, OTM pedagog xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi direktori A. Abidjanov, OTM pedagog xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi mutaxassisi A. Kayumov, 2-ingliz tili fakulteti “Ingliz tili integrallashgan kursi №2” kafedrasi tili katta oʻqituvchisi Y. Abduraimova hamda mehmonlar ishtirokida uchrashuv tashlik etildi.
Uchrashuv avvalida I. Tuxtasinovning OʻzDJTU faoliyati haqidagi maʼlumoti, shuningdek, Kan Eduardning kompaniya faoliyati va “Coursera” taʼlim platformasi haqidagi maʼlumoti taqdim etildi.
Shu bilan birga, uchrashuvda “Coursera” elektron taʼlim platformasini qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari taʼlim jarayoniga tatbiq qilish, Platformani OʻzDJTU oʻquv reja va dasturlariga adaptatsiya qilish va trenerlar tayyorlash, Platformalardan OʻzDJTU ingliz tili guruhi talabalarini oʻqitishda foydalanish imkoniyatlari masalasida muhokamalar boʻlib oʻtdi.

3 мая УзГУМЯ посетил региональный директор образовательной компании «Coursera» по Центральной Азии Кан Эдуард.
В рамках визита ректор УзГУМЯ И.Тухтасинов, проректор по учебной работе М.Чутпулатов, директор сетевого центра переподготовки и повышения квалификации преподавателей высших учебных заведений А.Абиджанов, эксперт сетевого центра переподготовка и повышение квалификации преподавателей высших учебных заведений Каюмов А.А., 2-й английский язык Проведена встреча с участием Абдураимовой Ю.В., старшего преподавателя языка кафедры «Интегрированный курс английского языка №2» факультета, т.к. ну и гости.
В начале встречи была представлена ​​информация И.Тухтасинова о деятельности УзГУМЯ, а также информация Кана Эдуарда о деятельности компании и образовательной платформе «Coursera».
Вместе с тем, на заседании обсуждены вопросы переподготовки платформы электронного обучения «Coursera» и применения ее в образовательном процессе курсов повышения квалификации, адаптации платформы к учебным планам и программам УзГУМЯ и подготовки тренеров. , используя платформы для обучения студентов группы английского языка УзГУМЯ