2024 yil 24-fevral kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengashda Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchilari Muxtorov Muhiddin Mansur o‘g‘li va  Badelbayeva Yulduzbonu Orifjonovnaning Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyalarining (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Muhokama O‘zbekiston respublikasi OAK nizomida belgilangan tartib bo‘yicha olib borildi.
Rasmiy belgilangan ekspertlar dissertatsiya yuzasidan (qo‘shimcha) jamoaviy taqrizlarini o‘qib eshittirdilar. Tadqiqotchilar Ilmiy kengash a‘zolarining mavzu doirasidagi savollariga javob berdilar.
Dissertatsiyalarning (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi Ilmiy kengashning ijobiy qarori bilan yakun topdi.

On February 24, 2024, at a meeting of the academic council of the Uzbekistan State World Languages University, a collective examination of additional dissertations took place by researchers of the Tashkent State Pedagogical University named after Nizami: Mukhtorov Mukhiddin Mansurovich and Badelbayeva Yulduzbonu Orifjonovna, who are preparing to receive the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in pedagogical sciences.
The examination was carried out in accordance with the established procedure within the framework of the National Education Quality Assessment System of the Republic of Uzbekistan.
Officially appointed experts examined additional dissertation reviews. The researchers answered the questions posed by the members of the academic council within the topic.
The collective examination of additional dissertations ended with a positive decision of the Academic council.