2024 yil 24-fevral kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengashda Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchilari Muxtorov Muhiddin Mansur o‘g‘li va  Badelbayeva Yulduzbonu Orifjonovnaning Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyalarining (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Muhokama O‘zbekiston respublikasi OAK nizomida belgilangan tartib bo‘yicha olib borildi.
Rasmiy belgilangan ekspertlar dissertatsiya yuzasidan (qo‘shimcha) jamoaviy taqrizlarini o‘qib eshittirdilar. Tadqiqotchilar Ilmiy kengash a‘zolarining mavzu doirasidagi savollariga javob berdilar.
Dissertatsiyalarning (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi Ilmiy kengashning ijobiy qarori bilan yakun topdi.

24 февраля 2024 года на заседании ученого совета Узбекского государственного университета мировых языков была проведена коллективная экспертиза дополнительных диссертаций, подготовленных исследователями Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами: Мухторов Мухиддин Мансурович и Баделбаева Юлдузбону Орифжоновна, готовящимися к получению ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
Экспертиза была проведена в соответствии с установленным порядком в рамках Национальной системы оценки качества образования Республики Узбекистан.
Официально назначенные эксперты изучили дополнительные рецензии на диссертации. Исследователи ответили на вопросы членов ученого совета в пределах темы.\
Коллективная экспертиза дополнительных диссертаций завершилась положительным решением ученого совета.