22-oktyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosining 7-qavatida, shuningdek, ZOOM onlayn platformasi orqali Ibrohimova Iroda Bobir qizining dissertatsiya ishi bo‘yicha ilmiy seminar muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur muhokama 10.00.11 – Til nazariyasi. Amaliy va kompyuter lingvistikasi ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Ko‘p tilli o‘zbek talabalarida lisoniy identiklikning sotsiolingvistik aspekti” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishiga bag‘ishlandi.
Tadbirda universitet professor-o‘qituvchilari, ilmiy izlanuvchilar hamda soha mutaxassislari ishtirok etdilar. Muhokama davomida ishning dolzarbligi, ilmiy yangiligi va amaliy ahamiyati bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi.

Состоялся научный семинар по обсуждению диссертационной работы
22 октября на 7-м этаже ректората Узбекского государственного университета мировых языков, а также в онлайн-формате через платформу ZOOM, состоялось обсуждение диссертационной работы Ироды Бобир кизи Иброхимовой.
Обсуждение было посвящено диссертационной работе на тему «Социолингвистический аспект языковой идентичности у многоязычных узбекских студентов», представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.11 — Теория языка. Прикладная и компьютерная лингвистика.
В мероприятии приняли участие профессора и преподаватели университета, научные исследователи и специалисты в данной области. В ходе обсуждения были высказаны мнения о научной новизне, актуальности и практической значимости работы.