2026-yil 19-yanvarsoat 12:00 da
Sharipova Yoqut Qudratillayevna 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo’yicha tayyorlagan Ingliz tilini oʽqitish boʽyicha yangi avlod adabiyotlarini yaratishning ilmiy-metodik asoslari (koʽrish imkoniyati cheklanganlar misolida)” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasining muhokamasi.
Zoom linki: https://us06web.zoom.us/j/86812002711?pwd=UZr5X4sjpfOObDwNvDJGOZ6RnCugIj.1
Konferensiya identifikatori: 86812002711
Kirish kodi: 453974
Isakulova Nilufar Janikulovna, pedagogika fanlari doktori (DSc), professor
Axmadaliyeva Xosiyatposhsho Abduxayotovna, O‘zbekiston Respublikasi Bank-moliya  akademiyasi “Ijtimoiy fanlar va chet tillari” kafedrasi dotsenti, pedagogika fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD)
Gulyamova Mavluda Xamitovna, O’zDJTU,  Ingliz tilini o’qitish metodikasi №1 kafedrasi dotsenti, pedagogika fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD)

Extended meeting of Departments for discussing doctoral dissertations will be held at 12.00  p.m. on January 19, 2026 in offline and online (via ZOOM platform) formats
Extended meeting of Departments for discussing doctoral dissertation by Sharipova Yokut Kudratillaevna presented for obtaining the degree of doctor of philosophy in pedagogical sciences (PhD) in the specialty 13.00.02 – Theory and Methodology of education and Training (English language) on the topic:
“Scientific and Methodological Foundations for Creating a New Generation of Teaching Aids for English Language Instruction (Example: Individuals with Visual Impairments).”
Zoom link: https://us06web.zoom.us/j/86812002711?pwd=UZr5X4sjpfOObDwNvDJGOZ6RnCugIj.1
Conference ID: 86812002711
Access code: 453974
Isakulova Nilufar Janikulovna, Doctor of pedagogical sciences (DSc), Professor
Akhmadalieva Khosiyatposhsho Abdukhayatonovna, Associate Professor of the Department of Social Sciences and Foreign Languages at the Academy of Banking and Finance of the Republic of Uzbekistan, Doctor of Philosophy in Pedagogical Sciences (PhD)
Gulyamova Mavluda Khamitovna, Associate Professor of the Department of English Language Methodology No. 1 at UzDTU, Doctor of Philosophy in Pedagogical Sciences (PhD)