2-noyabr O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengash 34-son majlisi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda Bazarbayeva Albina Mingaliyevnaning 10.00.11 – Til nazariyasi. Amaliy va kompyuter lingvistikasi ixtisosligi bo‘yicha “Rangni ifodalovchi leksika olam haqidagi bilimlarni interpretatsiya qilish vositasi sifatida” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc)ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi tashkil etildi.
Muhokama jarayoni davomida dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, ilm-fan sohasiga qo‘shadigan hissasi, o‘rganilganlik darajasi va ilmiy yangiligiga haqida so‘z yuritildi.

2 ноября DSc присуждает ученые степени при Узбекском государственном университете мировых языков.03/30.12.2019. Слон.27.01 состоялось заседание Научного совета № 34.
На данном собрании Базарбаева Альбина мингалиевна 10.00.11 – теория языка. Была организована защита диссертации на соискание ученой степени доктора филологических наук (DSC)по специальности прикладная и компьютерная лингвистика на тему “лексика, представляющая цвет как средство интерпретации знаний о мире”.
При защите диссертации ректор Узгту, проф. Ильхомжон тухтасинов, члены Ученого совета, официальные оппоненты и другие ответственные лица университета.
В ходе обсуждения обсуждалась актуальность темы диссертации, ее вклад в науку, степень изученности и научная новизна.  В итоге исследователь дал обоснованные ответы на все интересующие участников вопросы.