2-iyun kuni Ingliz tili amaliy fanlar 1 kafedrasida ERASMUS+ dasturining “Staff Mobility” loyihasi doirasida 2027-yil iyul oyining oxirigacha amalga oshiriladigan 10 kunlik grant uchun nomzodlar taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Tanlov ishtirokchilari o‘zlarining Action Planlari hamda ilmiy-pedagogik faoliyati natijalarini kafedra jamoasiga taqdim etdilar. Nomzodlar Action plan, xo‘jalik shartnomalari, hammualliflikdagi impakt-faktorli maqolalar, SCOPUS jurnallarida maqola chop etish rejalari, OAK jurnallaridagi ilmiy maqolalari hamda kafedradagi ijtimoiy faolligi asosida baholandi.
Ovoz berish yakunlariga ko‘ra, f.f.f.n. (PhD), dotsent Islom Minniqulov g‘olib deb topildi va ERASMUS+ dasturi asosida Ruminiyadagi Alba Yuliya universitetida akademik mobillik dasturida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi.
Kafedra jamoasi Islom Minniqulovni ushbu muvaffaqiyat bilan muborakbod etib, ilmiy va pedagogik faoliyatida yangi yutuqlar tilaydi.

Определён обладатель гранта академической мобильности в рамках программы ERASMUS+
2 июня на кафедре практических дисциплин английского языка №1 состоялась презентация кандидатов на получение 10-дневного гранта в рамках проекта Staff Mobility программы ERASMUS+, реализация которого предусмотрена до конца июля 2027 года.
Участники конкурса представили коллективу кафедры свои планы действий (Action Plans), а также результаты научно-педагогической деятельности. Кандидаты оценивались на основе представленных планов действий, участия в хозяйственных договорах, публикаций в соавторстве в журналах с импакт-фактором, планов публикации статей в журналах, индексируемых в Scopus, научных статей, опубликованных в журналах, рекомендованных ВАК, а также их общественной активности на кафедре.
По итогам голосования победителем был признан кандидат филологических наук (PhD), доцент Ислам Минникулов, который получил право принять участие в программе академической мобильности в Университете Алба-Юлии в Румынии в рамках программы ERASMUS+.
Коллектив кафедры поздравил Ислама Минникулова с этим достижением и пожелал ему новых успехов в научной и педагогической деятельности.