Lobin instituti direktori prof. Xennig, institut Leksika boʻlimi boshligʻi prof. Shtefan Engelberg, Grammatika bo’limi dasturlashtirish boʻlimi boshligʻi Dr. Roman Shnayder, Tadqiqotlarni tashkillashtirish boʻlimi xodimi Dr. Katrina Dyuk va xodim Dr. Nofiza Voxidovadan iborat delegatsiya OʻzDJTU rahbariyati vakillari tomonidan kutib olindi.
O’zDJTU rektori I.Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev, Tarjimonlik fakulteti dekani U.Yoʻldoshev, Roman-german tarjimashunoslik kafedrasi mudiri L.Xoliyarov hamda mehmonlar oʻrtasida uchrashuv tashkil etildi.
Rektor Ilxomjon Toʻxtasinovning OʻzDJTU faoliyati, xalqaro hamkorligi va nemis tilining oʻqitilishi haqidagi maʼlumoti va Xennig Lobinning Nemis tili instituti haqidagi maʼlumoti taqdim etilgach, hamkorlik boʻyicha takliflar muhokamasi boshlandi.
Unda Nemis tilini oʻqitish metodikasi va tarjimashunoslik sohalarida ilmiy tadqiqotlar olib borish, Scopus, Web of Science maʼlumotlar bazasiga kiritilgan indekslangan ilmiy jurnallarda maqolalar chop etishda hamkorlik, hammualliflikda nemis tili boʻyicha umumtaʼlim maktablari va OTMlar uchun oʻquv qoʻllanmalari va darsliklar yaratish va chop etish, Ilmiy-amaliy konferensiyalar tashkil qilish va tomonlarni qiziqtirgan boshqa yoʻnalishlarda hamkorlikni yoʻlga qoʻyish masalalari muhokama etildi.
Shuningdek, Germaniyaning Laybnis Nemis tili tadqiqot instituti delegatsiyasi vakillari tomonidan O’zDJTU talabalari uchun seminar tashkil etildi va talabalarga mutaxassislar tomonidan zarur bilim-ko’nikmalar berildi.

On April 24, a delegation from the Leibniz German Language Research Institute in Germany visited Uzbekistan State World Languages University.
The delegation included Director Prof. Hennig, Prof. Stefan Engelberg from the Lexicon department, Dr. Roman Schneider from the programming department of the Grammar Department, Katrina Duke from the Research Organization Department, and Dr. Nofiza Vokhidova.
They were warmly received by UzSWLU's administration, including Rector I. Tukhtasinov, Vice-Rector A. Nasirov, Head of International Relations H. Yuldashev, Dean of the Translation Faculty U. Yoldashev, Head of Romano-German Translation Studies Department L. Kholiarov, and other officials.
The meeting covered UzSWLU's activities, international cooperation, and German language teaching, as well as insights from Hennig Lobin about the German Language Institute. Discussions focused on proposals for collaboration, including research in German language teaching methodology and translation studies, publishing articles in indexed scientific journals, creating educational materials for schools and universities, organizing conferences, and exploring other areas of mutual interest.
Additionally, the German delegation conducted a seminar for UzSWLU students, providing valuable knowledge and skills.