Ingliz filologiyasi fakultetining yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ingliz filologiyasi fakulteti tomonidan 2025–2026 o‘quv yili yakunlariga bag‘ishlangan yillik hisobot taqdimoti o‘tkazildi.
- o‘quv va o‘quv-uslubiy ishlar;
- ilmiy tadqiqotlar va chop etilgan maqolalar;
- xalqaro hamkorlik doirasidagi tashriflar, loyihalar va almashinuv dasturlari;
- ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar;
- moddiy-texnik ta’minot;
- o‘quv yili davomida mavjud bo‘lgan muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar;
- 2026–2027 o‘quv yiliga mo‘ljallangan strategik yo‘nalishlar va rivojlanish rejasi.
Mazkur hisobot o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpulatov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor V.A. Sadiyev, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O.Y. Yusupov hamda moliyaviy-iqtisodiy ishlar bo‘yicha prorektor M.S. Xamrayev ishtirokida tinglandi.
Taqdimot davomida fakultetning 2025–2026 o‘quv yilidagi faoliyati har tomonlama tahlil qilinib, erishilgan natijalar hamda istiqboldagi ustuvor vazifalar muhokama qilindi. Shuningdek, universitet rahbariyati tomonidan bildirilgan taklif va tavsiyalar asosida kelgusi o‘quv yilida amalga oshiriladigan chora-tadbirlar belgilab olindi.

Состоялась ежегодная отчетная презентация факультета английской филологии
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась ежегодная отчетная презентация факультета английской филологии, посвященная итогам 2025–2026 учебного года.
В ходе презентации деятельность факультета была проанализирована по следующим направлениям:
- учебная и учебно-методическая работа;
- научные исследования и опубликованные статьи;
- визиты, проекты и программы обмена в рамках международного сотрудничества;
- духовно-просветительские мероприятия;
- материально-техническое обеспечение;
- существующие проблемы в течение учебного года и предложения по их устранению;
- стратегические направления и план развития на 2026–2027 учебный год.
Отчет был заслушан с участием проректора по учебной работе М.Ч. Чутпулатова, проректора по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе В.А. Садиева, проректора по научной работе и инновациям О.Я. Юсупова, а также проректора по финансово-экономическим вопросам М.С. Хамраева.
В ходе презентации была проведена всесторонняя оценка деятельности факультета за 2025–2026 учебный год, обсуждены достигнутые результаты и перспективные задачи. Кроме того, на основе предложений и рекомендаций руководства университета были определены меры, которые будут реализованы в новом учебном году.