O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakulteti 4-bosqich talabalari uchun Yakuniy davlat attestatsiyasi imtihonlari belgilangan tartib va amaldagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar asosida tashkil etildi.
Mazkur attestatsiya bitiruvchi talabalarning ta’lim dasturlari bo‘yicha egallagan nazariy bilimlari, amaliy ko‘nikmalari hamda kasbiy kompetensiyalarini kompleks baholashga qaratilgan muhim yakuniy bosqich hisoblanadi.
Imtihonni ochib berishda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpo‘latov ishtirok etib, Yakuniy davlat attestatsiyasining ta’lim sifatini baholashdagi o‘rni, bitiruvchilarning kelgusidagi kasbiy faoliyati uchun ahamiyati haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, u talabalarga imtihon jarayonida o‘z bilim va salohiyatlarini to‘liq namoyon etish, halollik va akademik etika tamoyillariga qat’iy rioya qilish yuzasidan tavsiyalar berdi.
Shundan so‘ng Ingliz tili ikkinchi fakulteti dekani Zokir Bazarov so‘zga chiqib, bitiruvchi talabalarga samimiy tilaklarini bildirib, ularning to‘rt yil davomida egallagan bilim va ko‘nikmalarini munosib namoyon etishlariga ishonch bildirdi hamda imtihonlarda omad tiladi.
Tadbir davomida Davlat attestatsiya komissiyasi raisi ham so‘zga chiqib, bitiruvchilarga muvaffaqiyat tilab, mazkur attestatsiya ularning kasbiy tayyorgarligini namoyon etuvchi muhim bosqich ekanini ta’kidladi.
Yakuniy davlat attestatsiyasi imtihonlari shaffoflik, xolislik va adolatlilik tamoyillari asosida tashkil etilib, talabalarning bilim, ko‘nikma va kompetensiyalarini obyektiv baholash uchun barcha zarur sharoitlar yaratildi.

Студенты 4 курса второго факультета английского языка проходят итоговую государственную аттестацию
Для студентов 4 курса второго факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков были организованы экзамены итоговой государственной аттестации в соответствии с установленным порядком и действующими нормативно-правовыми документами.
Данная аттестация является важным завершающим этапом, направленным на комплексную оценку теоретических знаний, практических навыков и профессиональных компетенций, приобретённых выпускниками в рамках образовательных программ.
На церемонии открытия экзамена принял участие проректор по учебной работе М. Ч. Чутпулатов, который отметил значение итоговой государственной аттестации в оценке качества образования и её важную роль для дальнейшей профессиональной деятельности выпускников. Он также рекомендовал студентам в полной мере продемонстрировать свои знания и потенциал, а также строго соблюдать принципы честности и академической этики в ходе экзаменационного процесса.
Затем выступил декан второго факультета английского языка Закир Базаров, который выразил выпускникам свои искренние пожелания успехов, отметил свою уверенность в том, что они достойно продемонстрируют знания и навыки, приобретённые за четыре года обучения, и пожелал им удачи на экзаменах.
В ходе мероприятия также выступил председатель Государственной аттестационной комиссии, который пожелал выпускникам успехов и подчеркнул, что данная аттестация является важным этапом демонстрации их профессиональной подготовки.
Экзамены итоговой государственной аттестации организованы на основе принципов прозрачности, объективности и справедливости. Для объективной оценки знаний, навыков и компетенций студентов созданы все необходимые условия.