9-yanvar kuni O‘zDJTUda “Ingliz tili o‘qituvchilarining uzluksiz malakasini oshirish tamoyillari” (Accelerating English Language Learning in Central Asia) mavzusidagi intensiv trening o‘z ishini boshladi.
Treningda O‘zDJTU rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi. Dastur doirasida xorijiy mutaxassislar Thom Kiddle, Emma -Jayne Robinson, Lisa Mann, Jamilya Gulyamova va Saida Irgashevalar o‘z mahoratlari va tajribalarini ishtirokchilar bilan bo‘lishdi.
Britaniya Kengashi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Toshkent davlat pedagogika universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan loyihada 160 nafar ingliz tili o‘qituvchilar malakasini oshirish maqsadida ishtirok etdi.
Eslatib o‘tamiz: loyiha 2024-2025 yillarda O‘zbekistonda ingliz tili o‘qituvchilarini tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish, xalqaro standartlarga moslash va samaradorligini oshirishga qaratilgan muhim qadamdir. Milliy ta’lim tizimining rivojlanishida muhim o‘rin egallayotgan mazkur trening 11-yanvarga qadar davom etadi.

в УзГУМЯ начал свою работу интенсивный тренинг на тему “Принципы непрерывного повышения квалификации учителей английского языка” (Accelerating English language Learning in Central Asia).
9 января в УзГУМЯ начал свою работу интенсивный тренинг на тему “Принципы непрерывного повышения квалификации учителей английского языка” (Accelerating English language Learning in Central Asia).
В тренинге принял участие ректор  УзГУМЯ, профессор Ильхомжон Тухтасинов. В рамках программы зарубежные специалисты том киддл, Эмма-Джейн Робинсон, Лиза Манн, Джамиля Гулямова и Саида Иргашева поделились с участниками своими навыками и опытом.
В проекте, организованном совместно с Британским советом, Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерством дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан, узбекским государственным университетом мировых языков и Ташкентским государственным педагогическим университетом, приняли участие 160 учителей английского языка.
Напоминаем: проект является важным шагом на пути дальнейшего совершенствования, приведения в соответствие с международными стандартами и повышения эффективности системы подготовки учителей английского языка в Узбекистане в 2024-2025 годах. Этот тренинг, занимающий важное место в развитии национальной системы образования, продлится до 11 января.