Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi delegatsiyasining O‘zDJTUga tashrifi bo‘lib o‘tdi
27-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi delegatsiyasi ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Agentlik direktori Sevara Shakirova hamda xorijiy aloqalar bo‘limi bosh mutaxassisi Dilsora Mirzaahmedova, shuningdek, universitet rahbariyati — rektor Ilxomjon Tuxtasinov, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nosirov hamda Karyera markazi yetakchi mutaxassisi Nodira Kadirova ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida Agentlik va universitet o‘rtasida ilmiy hamkorlikni rivojlantirish, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash, xorijiy tillarga ixtisoslashgan maktablar uchun malakali kadrlar tayyorlash, jumladan, xitoy tili yo‘nalishi bitiruvchilarini ishga jalb etish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, bitiruvchi kurs talabalarining pedagogik amaliyotlarini samarali tashkil etish yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish, amaliy loyihalarni yo‘lga qo‘yish hamda istiqboldagi rejalarni birgalikda amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishdi.

Delegation of the Agency for Specialized Educational Institutions Visited UzSWLU
On March 27, a meeting was held at the Uzbekistan State World Languages University with the participation of a delegation from the Agency for Specialized Educational Institutions.
The meeting was attended by the Director of the Agency, Sevara Shakirova; Chief Specialist of the Foreign Relations Department, Dilsora Mirzaakhmedova; as well as the university administration — Rector Ilkhomjon Tuxtasinov, Vice-Rector for Academic Affairs M. Chutpulatov, Vice-Rector for Research and Innovation O. Yusupov, Vice-Rector for International Cooperation A. Nosirov, and Leading Specialist of the Career Center Nodira Kadirova.
During the discussions, the parties addressed issues such as the development of scientific cooperation between the Agency and the university, employment of graduates, training qualified personnel for foreign language–specialized schools, including the employment of Chinese language graduates. They also exchanged views on the effective organization of pedagogical practice for graduating students.
At the end of the meeting, the parties reached agreements on further expanding cooperation, implementing practical projects, and jointly carrying out future plans.