Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi delegatsiyasining O‘zDJTUga tashrifi bo‘lib o‘tdi
27-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi delegatsiyasi ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Agentlik direktori Sevara Shakirova hamda xorijiy aloqalar bo‘limi bosh mutaxassisi Dilsora Mirzaahmedova, shuningdek, universitet rahbariyati — rektor Ilxomjon Tuxtasinov, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nosirov hamda Karyera markazi yetakchi mutaxassisi Nodira Kadirova ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida Agentlik va universitet o‘rtasida ilmiy hamkorlikni rivojlantirish, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash, xorijiy tillarga ixtisoslashgan maktablar uchun malakali kadrlar tayyorlash, jumladan, xitoy tili yo‘nalishi bitiruvchilarini ishga jalb etish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, bitiruvchi kurs talabalarining pedagogik amaliyotlarini samarali tashkil etish yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish, amaliy loyihalarni yo‘lga qo‘yish hamda istiqboldagi rejalarni birgalikda amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishdi.

Состоялся визит делегации Агентства специализированных учебных заведений в УзГУМЯ
27 марта в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с участием делегации Агентства специализированных учебных заведений.
Во встрече приняли участие директор Агентства Севара Шакирова, главный специалист отдела международных связей Дильсора Мирзаахмедова, а также руководство университета — ректор Илхомджон Тухтасинов, проректор по учебной работе М. Чутпулатов, проректор по научной работе и инновациям О. Юсупов, проректор по международному сотрудничеству А. Насиров и ведущий специалист Центра карьеры Нодира Кадирова.
В ходе переговоров обсуждались вопросы развития научного сотрудничества между Агентством и университетом, трудоустройства выпускников, подготовки квалифицированных кадров для школ с углублённым изучением иностранных языков, включая привлечение выпускников китайского языка к трудовой деятельности. Также состоялся обмен мнениями по вопросам эффективной организации педагогической практики студентов выпускных курсов.
По итогам встречи стороны достигли договорённостей о дальнейшем расширении сотрудничества, реализации практических проектов и совместном осуществлении перспективных планов.