19-noyabr kuni mazkur talabalarning ijodiy ishlarini ko‘rib chiqish va baholash jarayonlariga start berildi.
Ijodiy ishlarni o‘rganib chiqish jarayonlari oldidan universitet rektori va Tanlov komissiyasi a’zolari bilan birgalikda uchrashuv tashkil etildi. Rektor Ilxomjon Tuxtasinov tanlovning universitet bosqichini talab darajasida o‘tkazilishini muvofiqlashtirish va zarur hollarda tashkiliy-uslubiy yordam ko‘rsatish hamda shaffoflik ta’minlanishini nazoratga olish, har bir ijodiy ishlarni sinchkovlik bilan o‘rganish va odilona baholash zarurligini ta’kidladi.
Tanlovning Nizom talablari asosida ishlarni tashkil etilishi, yuqori saviyada, adolat, xolislik va oshkoralik mezonlari asosida o‘tkazilishini ta’minlash maqsadida universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish «Komplayens-nazorat» tizimini boshqarish bo‘limi ham mazkur baholash jarayonlarini nazoratga oldi.
Ijodiy ishlar 3 kun davomida o‘rganilib, baholanadi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda ishtirokchilar quyidagi nominatsiyalar taqdirlanadi:
Yilning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng bilimdon talabasi;
Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi;
Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi;
Yilning eng faol sportchi talabasi;
Yilning eng faol iqtidorli talabasi;
Yilning eng faol ijodkor talabasi;
Yilning eng faol tadbirkor talabasi.
Ma’lumot uchun: Nominatsiyalar bo‘yicha 1-2-3 o‘rinni egallagan g‘olib va sovrindorlar O‘zDJTU faxriy yorlig‘i bilan mukofotlanadi hamda tegishli ravishda 1-o‘rin sohibi bazaviy hisoblash miqdori (BHM)ning 8 barobari miqdorida, 2-o‘rin sohibi BHMning 6 barobari miqdorida hamda 3-o‘rin sohibi BHMning 4 barobari miqdorida moddiy rag‘batlantiriladi.

In the process of accepting applications for the Republican contest “Most active student of the year”, which was established in order to systematically organize the targeted activities of young people and direct them towards new heights, the student youth reached the university stage.
On November 19, the process of reviewing and evaluating the creative work of the students in question was started.
Before the processes of studying creative work, a meeting was organized with the rector of the University and members of the Competition Commission. Rector Ilkhomjon Tukhtasinov stressed the need to coordinate the implementation of the university stage of the competition at the required level and provide organizational and methodological assistance and control the provision of transparency, carefully study and adequately assess each creative work.
The Department of management of the University's Anti-Corruption "Complayens-control" system has also taken control of these assessment processes in order to ensure that the work is organized on the basis of the requirements of the regulations of the competition, carried out at a high level, on the basis of criteria of Justice, impartiality and transparency.
Creative work is studied and evaluated for 3 days.
Recall that in the competition, participants are awarded the following nominations:
The most knowledgeable student of the year in his specialty;
Most active propagandist student of the year;
Most active inventor-innovator student of the year;
Most active athlete student of the year;
Most active talented student of the year;
Most active creative student of the year;
The most active entrepreneur student of the year.
For reference: winners and laureates ranked 1-2-3 in nominations are awarded with the UzSWLU honorary label and are financially encouraged in the amount of 8 times the 1st Place base calculation amount (BHM), 6 times the 2nd place BHM and 4 times the 3rd place BHM respectively.