19-noyabr kuni mazkur talabalarning ijodiy ishlarini ko‘rib chiqish va baholash jarayonlariga start berildi.
Ijodiy ishlarni o‘rganib chiqish jarayonlari oldidan universitet rektori va Tanlov komissiyasi a’zolari bilan birgalikda uchrashuv tashkil etildi. Rektor Ilxomjon Tuxtasinov tanlovning universitet bosqichini talab darajasida o‘tkazilishini muvofiqlashtirish va zarur hollarda tashkiliy-uslubiy yordam ko‘rsatish hamda shaffoflik ta’minlanishini nazoratga olish, har bir ijodiy ishlarni sinchkovlik bilan o‘rganish va odilona baholash zarurligini ta’kidladi.
Tanlovning Nizom talablari asosida ishlarni tashkil etilishi, yuqori saviyada, adolat, xolislik va oshkoralik mezonlari asosida o‘tkazilishini ta’minlash maqsadida universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish «Komplayens-nazorat» tizimini boshqarish bo‘limi ham mazkur baholash jarayonlarini nazoratga oldi.
Ijodiy ishlar 3 kun davomida o‘rganilib, baholanadi.
Eslatib o‘tamiz, tanlovda ishtirokchilar quyidagi nominatsiyalar taqdirlanadi:
Yilning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng bilimdon talabasi;
Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi;
Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi;
Yilning eng faol sportchi talabasi;
Yilning eng faol iqtidorli talabasi;
Yilning eng faol ijodkor talabasi;
Yilning eng faol tadbirkor talabasi.
Ma’lumot uchun: Nominatsiyalar bo‘yicha 1-2-3 o‘rinni egallagan g‘olib va sovrindorlar O‘zDJTU faxriy yorlig‘i bilan mukofotlanadi hamda tegishli ravishda 1-o‘rin sohibi bazaviy hisoblash miqdori (BHM)ning 8 barobari miqdorida, 2-o‘rin sohibi BHMning 6 barobari miqdorida hamda 3-o‘rin sohibi BHMning 4 barobari miqdorida moddiy rag‘batlantiriladi.

В процессе приема заявок на участие в республиканском конкурсе “Самый активный студент года”, организованном в целях систематической организации целевой деятельности молодежи и направления ее к новым высотам, отобранная студенческая молодежь достигла университетского этапа.
19 ноября был дан старт процессу рассмотрения и оценки творческих работ студентов.
Перед процессом изучения творческих работ была организована совместная встреча с ректором университета и членами конкурсной комиссии. Ректор Ильхомжон тухтасинов подчеркнул необходимость координации проведения университетского этапа конкурса на уровне спроса и, при необходимости, оказания организационно-методической помощи и контроля за обеспечением прозрачности, тщательного изучения и справедливой оценки каждой творческой работы.
В целях обеспечения того, чтобы конкурс был организован на основе требований Устава, проводился на высоком уровне, по критериям справедливости, беспристрастности и прозрачности, отдел Управления антикоррупционной системой «комплаенс-контроль» университета также взял под контроль процессы оценки.
Творческие работы изучаются и оцениваются в течение 3 дней.
Напомним, что участники конкурса будут награждены в следующих номинациях:
Самый знающий Студент года по своей специальности;
Самый активный студент-промоутер года;
Самый активный студент-изобретатель-новатор года;
Самый активный студент-спортсмен года;
Самый активный одаренный студент года;
Самая активная творческая студентка года;
Самый активный студент-Предприниматель года.
Для справки: победители и призеры, занявшие 1-2-3 места по номинациям, награждаются Почетной грамотой УзГУМЯ и получают материальный стимул в размере 8-кратной суммы базового расчета (BHM)обладателя 1-го места, 6-кратной суммы BHM обладателя 2-го места и 4-кратной суммы BHM обладателя 3-го места соответственно.