Karyera imkoniyatlari: bojxona tizimi bilan ochiq muloqot
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bitiruvchi bosqich talabalari uchun Karyera markazi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona organlari vakillari ishtirokida uchrashuv (workshop) tashkil etildi.
Tadbirni o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M. Chutpulatov ochib berdi. Uchrashuv davomida bojxona tizimidagi xizmat faoliyati, mavjud imkoniyatlar hamda yosh mutaxassislar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Tadbirda quyidagi vakillar ishtirok etdilar:
Pirmuxamedova Umida Baxtiyarovna — Bojxona qo‘mitasi raisining maslahatchisi
Muminov Oybek Alisherovich — Inson resurslarini rivojlantirish va boshqarish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari
Saidov Abbos Tulkunovich — Inson resurslarini rivojlantirish va boshqarish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari
Mamajonov Adil Oripovich — Xalqaro hamkorlik boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularni qiziqtirgan savollarga batafsil javob berildi. Shuningdek, bojxona organlarida amaliyot o‘tash va kelgusida ish faoliyatini boshlash imkoniyatlari muhokama qilindi.
Mazkur workshop talabalarning kasbiy rivoji va bandligini ta’minlashga qaratilgan muhim uchrashuvlardan biri bo‘ldi.

Карьерные возможности: открытый диалог с таможенной системой
В Узбекском государственном университете мировых языков для студентов выпускных курсов Центром карьеры была организована встреча (workshop) с участием представителей Государственных таможенных органов Республики Узбекистан.
Мероприятие открыл проректор по учебной работе М. Чутпулатов. В ходе встречи была представлена подробная информация о служебной деятельности в таможенной системе, существующих возможностях, а также об условиях, создаваемых для молодых специалистов.
В мероприятии приняли участие следующие представители:
Пирмухамедова Умида Бахтияровна — советник председателя Таможенного комитета
Муминов Ойбек Алишерович — заместитель начальника управления по развитию и управлению человеческими ресурсами
Саидов Аббос Тулкунович — заместитель начальника управления по развитию и управлению человеческими ресурсами
Мамажонов Адил Орипович — начальник отдела управления международного сотрудничества
В ходе встречи со студентами был проведён открытый диалог, и на интересующие их вопросы были даны подробные ответы. Также были обсуждены возможности прохождения практики в таможенных органах и перспективы дальнейшего трудоустройства.
Данный workshop стал одной из важных встреч, направленных на профессиональное развитие студентов и обеспечение их занятости.
Подобные возможности, создаваемые в университете, формируют прочную основу для будущей профессиональной деятельности студентов.