Koreys tili to‘garagi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti Koreys tili kafedrasi 5-bosqich talabalari M. Kurbanova hamda E. Madjitova tomonidan Shayxontohur tumanidagi 84-maktabda “Xorijiy tillarni rivojlantirish va oʻqitish” mavzusida koreys tili toʻgaragi tashkil etildi.
To‘garak davomida o‘quvchilarga koreys tili grammatikasi bosqichma-bosqich va chuqur o‘rgatildi. Shuningdek, ularning eshitib tushunish ko‘nikmalarini rivojlantirish maqsadida turli audio-mashqlar va interaktiv topshiriqlar bajarildi.
Mazkur to‘garak orqali o‘quvchilar nafaqat koreys tili bo‘yicha bilimlarini mustahkamlashdi, balki Koreya Respublikasining madaniyati, urf-odatlari va an’analari bilan ham tanishishdi.

Кружок корейского языка
На факультете восточных языков Узбекского государственного университета мировых языков в кафедре корейского языка был организован кружок по теме «Развитие и преподавание иностранных языков» для студентов 5 курса М. Курбановой и Э. Маджитовой в 84-й школе Шайхантахурского района.
В ходе занятия студенты пошагово и глубоко обучали школьников грамматике корейского языка. Также, с целью развития их навыков аудирования, были проведены различные аудио-упражнения и интерактивные задания.
Через этот кружок учащиеся не только укрепили свои знания корейского языка, но и познакомились с культурой, обычаями и традициями Республики Корея.