Korrupsiyaga qarshi innovatsion g‘oyalar tanlovi boshlandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalarning "korrupsiyaga qarshi loyihalari, startap va innovatsion tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash tizimi" yo‘lga qo‘yildi.
Bu tashabbus orqali siz:
Korrupsiyani kamaytirishga xizmat qiluvchi innovatsion g‘oya yoki texnologiyani ishlab chiqishingiz mumkin;
Startapingizni universitet tomonidan moliyalashtirish imkoniga ega bo‘lasiz.
Tanlov qanday o‘tadi?
1. Tanlov komissiyasi loyihalarni texnik ekspertizadan o‘tkazadi.
2. Eng yaxshi loyihalar himoya qilinadi va 70 balldan yuqori baho olganlari g‘olib deb topiladi.
3. G‘oliblar loyihalarini amalga oshirish uchun "bazaviy hisoblash miqdorining 400 baravarigacha mablag‘" olish imkoniga ega bo‘ladi.
Har bir loyiha ustidan maxsus ishchi guruh monitoring olib boradi — bu shaffoflik va natijadorlikni ta’minlaydi.
Talabalarning faolligi – korrupsiyasiz kelajak garovi!
O‘zDJTU sizning g‘oyangizni qo‘llab-quvvatlaydi, shunchaki tashabbus ko‘rsating!
Oliy ta’lim muassasalarida talabalarning korrupsiyaga qarshi loyihalari, startap va innovatsion tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash tartibi to‘g‘risidagi nizom (https://drive.google.com/file/d/1KlJHT7SaFc8019kSuBXURaBr92mdXWYZ/view?usp=sharing) talablariga muvofiq o‘tkaziladi.

NEW OPPORTUNITY FOR UZSWLU STUDENTS!
At the Uzbekistan State University of World Languages, a system to “support students’ anti-corruption projects, startups, and innovative initiatives” has been launched.
Through this initiative, you can:
Develop an innovative idea or technology aimed at reducing corruption;
Gain the opportunity to have your startup financed by the university.
How will the competition take place?
1. The competition commission will conduct a technical examination of the projects.
2. The best projects will be presented for defense, and those scoring more than 70 points will be declared winners.
3. The winners will have the opportunity to receive funding of up to “400 times the basic calculation amount” to implement their projects.
A special working group will monitor each project — ensuring transparency and effectiveness.
Students’ activity is the key to a future without corruption!
UzSWLU supports your ideas — just take the initiative!
The competition is held in accordance with the Regulation “On the procedure for supporting students’ anti-corruption projects, startups, and innovative initiatives in higher educational institutions” (https://drive.google.com/file/d/1KlJHT7SaFc8019kSuBXURaBr92mdXWYZ/view?usp=sharing).