17-may kuni O’zDJTU Roman-German filologiyasi fakulteti Ispan tili amaliy fanlar kafedrasi katta oʻqituvchisi N.Maxmudova boshchiligida Ingliz tili 2-fakulteti 2214-guruh talabalari bilan "El aprendizaje de las vacaciones en España" mavzusi doirasida maʼnaviy-ma'rifiy tadbir o'tkazildi.
Mazkur tadbirga Roman-German filologiyasi fakulteti Ispan tili amaliy fanlar kafedrasi mudirasi D.Bakhronova, kafedra XQM kengashi raisasi Sh.Xodjayeva, shuningdek, Ingliz tili 2-fakulteti Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha dekan o'rinbosari M.Jakbarov va O'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari Z.Abdusamatov tashrif buyurdi.
Dastur davomida talabalar va ustozlar o'rtasida qizg'in suhbatlar o'tkazildi. Turli kuy-qo'shiqlar kuylandi, raqslar namoyish etildi va mashhur ispan shoiri Federico García Lorca she'rlari ijro etildi.

17 мая под руководством старший преподаватель кафедры прикладных наук испанского языка факультета романо-германской филологии УзГУМЯ Н.Махмудовой было проведено духовно-просветительское мероприятие в рамках темы "El aprendizaje de las vacaciones en España" со студентами 2-й группы факультета английского языка 2214.
В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой прикладных наук испанского языка факультета романо-германской филологии Д.Бахронова, председатель правления кафедры Ш.Ходжаева, а также заместитель декана по делам молодежи и духовно-просветительской работе 2-го факультета английского языка М.Жакбаров и заместитель декана по учебной работе З.Абдусаматов.
Во время программы между студентами и наставниками проводились интенсивные беседы. Пели различные мелодии, показывали танцы и исполняли стихи известного испанского поэта Федерико Гарсиа Лорки.
В конце мероприятия участники поделились своими теплыми мыслями и искренними комментариями по поводу программы