“Al-aziz” o'quv markazi tashabbusi bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani o'quvchilari maktab pedagoglar hamrohligida tashrif buyurishdi.
Tashrifdan maqsad o‘quvchilarga universitetning ta’lim dasturlari, ularning qiziqishlariga mos keluvchi soha va mutaxassisliklar bilan yaqindan tanishish imkoniyatini yaratishdan iborat boʻldi.
Dastur avvalida mehmonlarni OʻzDJTU Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi xodimlari kutib oldi.
Dastlab, o‘quvchi-yoshlar universitet kampusi bilan tanishdilar. Ular universitetning moddiy-texnik bazasi, o‘quv jarayonlari, talabalarga taqdim etilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot olishdi. Shundan so‘ng, universitet Axborot-resurs markazi hamda uning tarkibida tashkil etilgan universitet muzeyiga, Tarjimonlik fakultetining sinxron tarjima xonalariga tashrif buyurishdi, bu yerda talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar. Ayniqsa, tarjima nazariyasi va amaliyoti (arab tili) kafedrasidagi professor-o‘qituvchilarning faoliyati o‘quvchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Tashrif davomida o‘quvchilar universitetda tahsil olayotgan talabalarning kundalik ta’lim jarayonlariga guvoh bo‘lishdi. Yaratilgan zamonaviy o‘quv va ilmiy shart-sharoitlar hamda kafedralardagi joriy o‘quv-uslubiy ishlanmalar ularda oʻzgacha taassurot qoldirdi.
Yakunda o‘quvchilar kelajakda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari bo‘lish istagida ekanini bildirishdi.

Отдел маркетинга и студенческой практики продолжает представлять бренд университета
По инициативе учебного центра "Аль-Азиз" Узбекский государственный университет мировых языков посетили учащиеся Янгиюльского района Ташкентской области в сопровождении школьных педагогов.
Цель визита состояла в том, чтобы дать студентам возможность лучше познакомиться с образовательными программами университета, областями и специальностями, соответствующими их интересам.
В начале программы гостей встретили сотрудники отдела маркетинга и студенческой практики УзГУМЯ.
Сначала студенты познакомились с кампусом университета. Они получили подробную информацию о материально-технической базе вуза, учебных процессах, возможностях, предоставляемых студентам. После этого они посетили университетский Информационно-ресурсный центр и созданный в его составе университетский музей, комнаты синхронного перевода переводческого факультета, где ознакомились с условиями, созданными для студентов. Особый интерес у студентов вызвала деятельность преподавателей кафедры теории и практики перевода (арабского языка).
Во время визита студенты стали свидетелями повседневного образовательного процесса студентов, обучающихся в университете. Созданные современные учебные и научные условия, а также современные учебно-методические разработки на кафедрах произвели на них особое впечатление.
В заключение учащиеся выразили желание в будущем стать студентами Узбекского государственного университета мировых языков.