"Men radikalizmga qarshiman" ko`rik tanlovi g`oliblarini taqdirlash marosimi bo`lib o`tdi.
1-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining “Yoshlar press klubi”da “O‘zbekiston — 2030” strategiyasining “Xavfsiz va tinchliksevar davlat” tamoyiliga asoslangan siyosatini izchil davom ettirish maqsadida yoshlarni radikalizm, ekstremizm va yot g‘oyalarga qarshi kurashishga qaratilgan “Men radikalizmga qarshiman” ko‘rik-tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Jami ming nafardan ortiq yoshlar ishtirok etgan tanlovda O’zDJTU Tarjimonlik fakulteti 4-bosqich talabasi Shahzodbek Mirzaulug'ov faxrli 3-o'rinni egallab, maxsus diplom va qimmatbaho esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.
Ma’lumot uchun, mazkur videoroliklar ko’rik-tanlovi Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan tashkil etilib, O'zbekiston Respublikasi Din ishlari bo'yicha qo'mitasi va Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bilan hamkorlikda o'tkazildi.

1 декабря в «Молодежном пресс-клубе» Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан политика стратегии «Узбекистан – 2030», основанная на принципе «Безопасное и миролюбивое государство», направлена на борьбе с радикализмом, экстремизмом и иностранными идеями.Состоялась церемония вручения премии «Я против радикализма».
Шахзодбек Мирзаулугов, студент 4 ступени переводческого факультета УзДЖТУ, занял почетное 3 место и был награжден специальным дипломом и ценными сувенирами.
К сведению, данный видеоконкурс организован по инициативе Министерства молодежной политики и спорта, Агентства по делам молодежи, в сотрудничестве с Комитетом по делам религий Республики Узбекистан и Республиканским центром духовности и просвещения.