Mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar uchun suhbat asosida imtihonlar tashkil etildi
25-fevral sanasida O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetida 13.00.01 – Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta’limotlar tarixi, 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi, 23.00.02 – Siyosiy institutlar, jarayonlar va texnologiyalar hamda 23.00.04 – Xalqaro munosabatlar ixtisosliklari bo‘yicha mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar uchun suhbat asosida imtihonlar tashkil etildi.
Ushbu imtihonlar talabalarning nazariy bilimlari va amaliy tayyorgarligini aniqlash, shuningdek, ilmiy izlanuvchilik faoliyatiga qiziqish va malakasini baholash maqsadida o‘tkazildi. Suhbat jarayonida talabgorlarning fanga yondashuvi, analitik fikrlash qobiliyati va metodik ko‘nikmalari sinovdan o‘tkazildi.

Для соискателей независимых исследовательских проектов были организованы экзамены в форме собеседования
25 февраля в Узбекском государственном университете мировых языков были организованы собеседования на основе экзамена для соискателей самостоятельных исследовательских проектов по специальностям: 13.00.01 – Теория педагогики. История педагогических учений, 13.00.02 – Теория и методика образования и воспитания, 23.00.02 – Политические институты, процессы и технологии, а также 23.00.04 – Международные отношения.
Эти экзамены проводились с целью определения теоретических знаний и практической подготовки студентов, а также для оценки их интереса и квалификации в научно-исследовательской деятельности. В ходе собеседования проверялись подход кандидатов к науке, аналитическое мышление и методические навыки.