“Mustaqillik kubogi” g‘oliblari taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari o‘rtasida tashkil etilgan “Mustaqillik kubogi” sport musobaqalari yakunlandi.
Musobaqalar doirasida basketbol va voleybol sport turlari bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar aniqlandi.
Voleybol bo‘yicha ayollar jamoalari o‘rtasida:
1. ijtimoiy-psixologik muhit bilan ishlash bo‘limi jamoasi;
2.Ingliz tili 2-fakulteti jamoasi;
3.Roman-german filologiyasi fakulteti jamoasi.
Basketbol bo‘yicha erkaklar jamoalari o‘rtasida:
1.Ingliz tili 2-fakulteti jamoasi;
2.Ingliz tili 1-fakulteti jamoasi;
3. Roman-german filologiyasi fakulteti jamoasi.
Musobaqalarda g‘olib va sovrindorlar uchun taqdirlash marosimi tashkil etildi. Unda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, g‘olib jamoalarga diplom va esdalik sovg‘alarini tantanali ravishda topshirdi.
“Mustaqillik kubogi” universitet jamoasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, sportga qiziqishni oshirish hamda jamoaviy hamjihatlikni mustahkamlashga xizmat qildi.

Winners of the “Independence Cup” Honored
The “Independence Cup” sports competitions, organized among the faculty members and staff of Uzbekistan State University of World Languages in celebration of the 35th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, have concluded.
The winners and prize-winners in basketball and volleyball were determined as part of the competitions.
Women’s Volleyball:
1. Team of the Department for Work with the Socio-Psychological Environment;
2. Team of the Faculty of English Language No. 2;
3. Team of the Faculty of Romance and Germanic Philology.
Men’s Basketball:
1. Team of the Faculty of English Language No. 2;
2. Team of the Faculty of English Language No. 1;
An award ceremony was organized for the winners and prize-winners. Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of the university, attended the ceremony and solemnly presented diplomas and commemorative gifts to the winning teams.
The “Independence Cup” contributed to promoting a healthy lifestyle among the university community, increasing interest in sports, and strengthening team spirit and unity.