Navro‘z kunida talabalar bilan samimiy uchrashuv
Bugun, 21-mart — Navro‘z bayrami kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitetning Zakovat ko‘chasi, 4-uy manzilida joylashgan 4-, 5- va 6-talabalar turar joylarida bo‘lib, bu yerda istiqomat qilayotgan talabalar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida bayram kunlarini talabalar turar joyida o‘tkazayotgan yoshlarning holidan xabar olinib, ularning bo‘sh vaqtlarini qanday mazmunli o‘tkazayotgani bilan qiziqildi. Rektor talabalar bilan samimiy suhbatlashib, bayram kayfiyatini ular bilan birga baham ko‘rdi.
Xususan, 6-talabalar turar joyida xorijlik talabalar bilan ham alohida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Suhbat davomida ularning Navro‘z haqidagi taassurotlari tinglanib, milliy qadriyatlarimiz va bayram an’analari yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, talabalar bayramni ko‘tarinki ruhda, mazmunli va xavfsiz tarzda o‘tkazishlari lozimligi ta’kidlanib, ularga zarur tavsiyalar berildi.

Навруз: искренняя встреча со студентами
Сегодня, 21 марта — в день праздника Навруз, ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов посетил студенческие общежития №4, 5 и 6, расположенные по адресу улица Заковат, дом 4, и встретился со студентами, проживающими там.
В ходе встречи было уделено внимание студентам, проводящим праздничные дни в общежитии, а также проявлен интерес к тому, как они содержательно проводят своё свободное время. Ректор тепло пообщался со студентами и разделил с ними праздничное настроение.
В частности, в общежитии №6 состоялась отдельная встреча с иностранными студентами. В ходе беседы были выслушаны их впечатления о празднике Навруз, а также состоялся обмен мнениями о национальных ценностях и традициях праздника.
Также было подчеркнуто, что студенты должны проводить праздник в приподнятом настроении, содержательно и безопасно, и им были даны необходимые рекомендации.