NAVRO‘Z SAYLI O‘ZDJTUDA BAYRAMONA RUHDA NISHONLANDI
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida keng ko‘lamli “Navro‘z Sayli” tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori Tuxtasinov Ilxomjon Madaminovich ochib, Navro‘zning asrlar davomida nishonlanib kelayotgan milliy bayramimiz ekanligini ta’kidladi. Rektor barcha yig‘ilganlarni bayram bilan samimiy tabrikladi va milliy qadriyatlarimiz, bayram kayfiyati haqida so‘zlab, talabalar va professor-o‘qituvchilarni birgalikda ushbu iliq va ko‘tarinki damlardan bahramand bo‘lishga chorladi.
Tadbir O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ma’muriyati va Uchtepa tumani hokimligi hamkorligida tashkil etildi. Tadbirga Uchtepa tumani hokimi Mamadjanov Bunyod Baxtiyorovich tashrif buyurdi. Bayram universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, talaba faollar va madaniyat bo‘limi xodimlari bilan birgalikda o‘tkazildi. Hudud bayramona ruhda bezatilib, sahna va maydonchalar maxsus jihozlar bilan tayyorlandi, milliy an’ana va qadriyatlarni aks ettiruvchi ko‘rgazmalar o‘rnatildi.
Talabalar, professor-o‘qituvchilar va tashkilotchilar barcha mehmonlar uchun qulay sharoit yaratib, bayram dasturini yuqori saviyada o‘tkazishga alohida e’tibor qaratdi. Bayram davomida universitetdagi iliq va ko‘tarinki muhit, samimiy tabriklar va quvonchli kayfiyat barcha ishtirokchilarda unutilmas taassurot qoldirdi.

Празднование Навруза в праздничной атмосфере в УзГУМЯ
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось масштабное мероприятие «Навруз Сайли». Мероприятие открыл ректор университета Тухтасинов Илхомжон Мадаминович, который отметил, что Навруз является нашим национальным праздником, отмечаемым на протяжении многих веков. Ректор искренне поздравил всех присутствующих с праздником, рассказал о национальных ценностях и праздничной атмосфере, а также призвал студентов и преподавателей вместе насладиться этим тёплым и радостным событием.
Мероприятие было организовано в сотрудничестве администрации Узбекского государственного университета мировых языков и хокимията Уктепинского района. В празднике принял участие хоким Уктепинского района Мамаджанов Бунёд Бахтиярович. Празднование было проведено с участием руководства университета, профессорско-преподавательского состава, активных студентов и сотрудников отдела культуры. Территория была украшена в праздничном стиле, сцена и площадки были оснащены специальным оборудованием, а также были организованы выставки, отражающие национальные традиции и ценности.
Студенты, преподаватели и организаторы уделили особое внимание созданию комфортных условий для всех гостей и высокому уровню проведения праздничной программы. В ходе мероприятия тёплая и вдохновляющая атмосфера университета, искренние поздравления и радостное настроение оставили незабываемые впечатления у всех участников.