Navro‘z shukuhi – qalblarda yangilanish nafasi!
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti 1-TTJda tarbiyachi-pedagog Z. Karimova tashabbusi bilan Navro‘z bayrami o‘zgacha shukuh va ko‘tarinki ruhda nishonlandi.
Ushbu qadimiy va betakror bayram bahorning ilk nafasi, yangilanish va ezgulik timsoli sifatida talaba-yoshlar qalbiga iliqlik ulashdi. Tadbir davomida milliy an’analarimiz aks etgan sahna ko‘rinishlari, kuy-qo‘shiqlar hamda qiziqarli chiqishlar namoyish etildi.
Talabalar milliy o‘yinlar, an’anaviy taomlar va ijodiy chiqishlar orqali Navro‘zning o‘ziga xos ruhini yanada yorqin ifoda etdilar. Bayram jarayoni samimiy muloqot, quvonch va ko‘tarinki kayfiyatga boy tarzda o‘tdi.

Торжество Навруза — дыхание обновления в сердцах!
В общежитии №1 Узбекского государственного университета мировых языков по инициативе воспитателя-педагога З. Каримовой праздник Навруз был отмечен в особой торжественной и приподнятой атмосфере.
Этот древний и неповторимый праздник, как символ весеннего пробуждения, обновления и доброты, подарил тепло сердцам студентов. В ходе мероприятия были представлены сценические постановки, отражающие национальные традиции, музыкальные выступления и интересные номера.
Студенты ярко передали дух Навруза через национальные игры, традиционные блюда и творческие выступления. Праздник прошёл в атмосфере искреннего общения, радости и хорошего настроения.