Navro‘z tarovati – yoshlik qalbida bahor nafasi!
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti 2-talabalar turar joyida ham Navro‘z bayrami keng nishonlanib, talaba-yoshlar uchun unutilmas lahzalar ulashdi.
Mazkur bayram bahorning kirib kelishi, tabiatning uyg‘onishi va inson qalbidagi ezgu tuyg‘ularni uyg‘otishi bilan ajralib turadi. Shu bois tadbir davomida har bir chiqish va tashabbusda yangilanish ruhi yaqqol sezildi.
Dastur davomida talabalar tomonidan tayyorlangan sahna chiqishlari, milliy raqslar, kuy-qo‘shiqlar va turli interaktiv o‘yinlar bayramga o‘zgacha fayz bag‘ishladi. Ayniqsa, milliy taomlar ko‘rgazmasi va an’anaviy urf-odatlar namoyishi barchada katta taassurot qoldirdi.

Очарование Навруза — дыхание весны в сердцах молодёжи!
В студенческом общежитии №2 Узбекского государственного университета мировых языков праздник Навруз также был широко отмечен, подарив студентам незабываемые моменты.
Этот праздник выделяется тем, что символизирует приход весны, пробуждение природы и пробуждение добрых чувств в сердце человека. Поэтому в каждом выступлении и инициативе во время мероприятия ярко ощущался дух обновления.
В программе мероприятия были представлены сценические выступления, подготовленные студентами, национальные танцы, музыкальные номера, а также различные интерактивные игры, которые придали празднику особое очарование.
Особенно большое впечатление на всех произвели выставка национальных блюд и демонстрация традиционных обычаев.