Bugun 26-oktyabr sanasida OʻzDJTU Tarjimonlik fakulteti, Ingliz tili amaliy tarjima kafedrasi dotsenti, filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori Axmedova Anorxon Nasivali qizi “Nomdor stipendiyalar va maqola yozish tartibi” mavzusida davra suhbati oʻtkazdi.
Unda fakultetlar Ilmiy va innovatsiyalar boʻyicha dekan muovinlari, professor-oʻqituvchilar, tyutorlar, Tarjimonlik fakulteti talabalari hamda OʻzDJTU ning boshqa fakultetlari talabalari ishtirok etishdi.
Seminar offline va online (Zoom platformasi orqali) olib borildi. Seminarda Tarjimonlik fakulteti dekani Ulugʻbek Yoʻldoshev, Ingliz tili amaliy tarjima kafedrasi mudiri Muxtorjon Baxtiyarov hamda fakultet ilmiy va innovatsiyalar ishlari boʻyicha dekan muovini Madina Musabekovalar soʻzga chiqdi. Uchrashuv davomida “Prezident”, “Rektor stipendiyasi”, “Ijodkor talaba”, “Tarjimon talaba stipendiyasi”, “13-stipendiya” hamda nomdor stipendiyalar “Navoiy”, “Islom Karimov”, “Aleksandr Faynberg” stipendiyalari xususida soʻz yuritildi. Shuningdek, maqola va tezisning farqi, maqola yozish tartibi, IMRAD talabi asosida maqola yozish va ularni nashr ettirish masalalariga toʻxtalib oʻtildi.

Today, on October 26, the Faculty of Translation of UzSWLU, Associate Professor of the Department of  English Practical Translation , Doctor of Philosophy in Philology, Akhmedova Anorkhan Nasivaliyevna held a roundtable discussion on the topic "Famous scholarships and article writing procedure".
The deputy deans of scientific and innovation faculties, professors, teachers, tutors, students of the Faculty of Translation and other faculties of UzSWLU attended in the seminar.
The seminar was conducted offline and online (through the Zoom platform). Dean of the Faculty of Translation Ulugbek Yoldoshev, Head of the Department of English Practical Translation , Mukhtorjon Bakhtiyarov, and Deputy Dean of the Faculty of Scientific and Innovation Affairs Madina Musabekova gave a lecture at the seminar. During the meeting, talks were held about "President", "Rector's scholarship", "Creative student", "Translator student scholarship", "13th scholarship" and famous scholarships "Navoi", "Islam Karimov", "Aleksandr Feinberg". Also, the difference between an article and a thesis, the procedure for writing an article, the issues of writing and publishing articles based on the requirements of IMRAD were discussed.