Umumtaʼlim maktablari va akademik litseylarda tahsil olayotgan oʻquvchilarning ilm-fan kasb-hunarga va oliy taʼlim dargohlarida bilim olishiga boʻlgan qiziqishlarini orttirish maqsadida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti va umumtaʼlim maktablari oʻrtasidagi hamkorlik yoʻlga qoʻyilgan.
Shu bois bugun OʻzDJTU da Uchtepa tumanidagi 238- sonli va 194-soni maktablarining bitiruvchi sinflari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi.
Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi marketologi Eʼzoza Bahodirova talabalar uchun yaratilgan shart sharoitlar bilan tanishish va universitet haqida toʻliq maʼlumot olish uchun kelgan bitiruvchilarni universitetning Ingliz tili – 1,2,3 fakultetlari va Tarjimonlik fakulteti hamda universitet kutubxonasi bilan tanishtirdi.

Cooperation between the Uzbekistan State World Languages University    and General education schools was established in order to increase the interest of students studying in general schools and academic lyceums in science, profession and learning in higher education institutions.
Today, UzSWLU organized an "Open Day" for the graduating classes of school's number 238 and 194 of Uchtepa district.
Department of Marketing and Student Practise officer E'zoza Bahadirova, introduced the graduates who came to get acquainted with the conditions created for students and to get full information about the university, with the faculties of English - 1, 2, 3, and the Faculty of Translation, as well as the university library.