“Ochiq eshiklar kuni”
Taʼtil davrida bitiruvchi oʻquvchilarning kelajak kasbini tanlashga imkon berish va maroqli dam olishini taʼminlash maqsadida Uchtepa tuman maktab va maktabgacha taʼlim boʻlimi bilan Oʻzbekiston davlat Jahon tillari universiteti marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi hamkorlikda “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etilmoqda.
Shu munosabat bugun  Uchtepa tumanining 295-109-123-107-229- sonli maktablarning bitiruvchi oʻquvchilari OʻzDJTUda boʻlishdi.
Marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi universitetga kelgan oʻquvchilarni talabalar uchun yaratilgan shart sharoitlar va oʻquv jarayonlari bilan tanishtirdi. Bitiruvchilar universitetning Ingliz tili – 1,2,3 fakultetlari va Tarjimonlik fakulteti, sport zali hamda kutubxonasida boʻlishdi.

"Open Day" is being organized in cooperation with Uchtepa district school and pre-school education department and marketing and student practice department of Uzbekistan State World Languages University in order to allow graduating students to choose their future profession and have a pleasant vacation.
In this regard, today the graduating students of schools number 295-109-123-107-229 of Uchtepa district visited UzSWLU.
Marketing specialist of the Department of Marketing and Student Practice of UzSWLU, introduced the students to the university with the conditions and educational processes created for students. Graduates visited the university's English language 1-2-3 faculties and the Faculty of Translation, sports hall and library.