4-oktabr kuni O‘zDJTUda “Ogoh bo‘ling, biz yoshlar korrupsiyaga qarshimiz” mavzusidagi davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori  Valijon Sadiyev, Korrupsiyaga qarshi kurashish «Komplayens-nazorat» tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i Bahodir Hoshimov, universitet rahbariyati vakillari, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar mamlakatimizda so‘nggi yillarda korrupsiyaga qarshi kurash davlat siyosati darajasiga olib chiqilayotganligi va amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida so‘zlab o‘tdi.
Shuningdek, universitetning rasmiy ijtimoiy tarmoqlari orqali korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar, uning talaba-yoshlar uchun salbiy oqibatlari hamda bu kabi holatlar to‘g‘risida oldindan xabar berish uchun ishonch telefon raqamlarining mavjudligi haqida ma’lumotlar berib o‘tildi.
Xodimlar va professor-o‘qituvchilar orasida korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar uchun qonunchilikda nazarda tutilgan javobgarlik to‘g‘risida aytib o‘tildi.
Mazkur tadbir kunning ikkinchi qismida universitetning Zakovat ko‘chasi, 4-uy hududida joylashgan manzilida ham bo‘lib o‘tdi.

4 октября в УзГТУ состоялся круглый стол на тему «Будьте бдительны, мы, молодежь, против коррупции».
На мероприятии присутствовали Валижон Садиев, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Узбекского государственного университета мировых языков, Баходир Хашимов, начальник управления системы соблюдения антикоррупционного законодательства, представители администрации университета, профессора и студенты.
Выступающие на мероприятии обсудили, как в последние годы борьба с коррупцией была выведена на уровень государственной политики в нашей стране и какие меры принимаются.
Кроме того, была предоставлена информация о наличии горячих линий для сообщения о правонарушениях, связанных с коррупцией, их негативных последствиях для студентов и важности информирования о таких случаях через официальные социальные сети университета.
Также были упомянуты ответственности, предусмотренные законодательством за правонарушения, связанные с коррупцией, среди сотрудников и преподавателей.
Мероприятие продолжилось во второй половине дня по адресу университета, расположенного по улице Заковат, 4.