O‘zbekiston Respublikasi hududida faoliyat ko‘rsatayotgan oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan talabalarning xorijiy tillar bo‘yicha bilimlari, qobiliyatlarini namoyon etish, iste’dodlarini ro‘yobga chiqarish, iqtidorli yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularni munosib taqdirlash hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 15-iyuldagi 247-sonli “Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab) fan olimpiadasi tashkil etilmoqda.
Mazkur fan olimpiadasi 26-27-sentabr kunlari  O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo‘lib o‘tadi. Olimpiadani o‘tkazish uchun universitetda tayyorgarlik jarayonlari qizg‘in davom etmoqda.
Xorijiy tillar fan olimpiadasiga ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon, arab tillari bo‘yicha  yetuk  tajribaga ega  xalqaro darajadagi mutaxassislar hakamlik uchun jalb etilgan bo‘lib, bugun 24-sentabr kuni malakali mahalliy va xorijiy mutaxassislardan iborat  hakamlar hay’ati a’zolariFarg‘ona, Andijon, Namangan va Samarqand viloyatidan  universitetga tashrif buyurdi.

In order to ensure knowledge of foreign languages, skills and abilities of students studying at higher educational institutions operating in the territory of the Republic of Uzbekistan, the realization of their talents, comprehensive support for talented youth, their worthy encouragement and ensuring proper education, in accordance with Resolution No. 247 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated July 15, 2024 years between foreign languages (English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, The Uzbekistan State World Languages University organizes an Olympiad in foreign languages (English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, Arabic) among students of higher educational institutions of the republic.
The Science Olympiad will be held on September 26-27 at the Uzbek State World Languages University. Preparations for the Olympiad at the university are in full swing.
International experts with extensive experience in English, German, French, Italian, Spanish, Korean, Chinese, Japanese, and Arabic were involved in judging the subject Olympiad in foreign languages.Today, on September 24, the members of the jury, consisting of qualified domestic and foreign specialists, visited the university from Ferghana, Andijan, Namangan and Samarkand regions.