O‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI HUZURIDAGI PEDAGOG KADRLARNI QAYTA TAYYORLASH VA MALAKASINI OSHIRISH TARMOQ MARKAZI
O‘ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI HUZURIDAGI
PEDAGOG KADRLARNI QAYTA TAYYORLASH VA MALAKASINI OSHIRISH TARMOQ MARKAZI
O‘zDJTU huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi tomonidan tashkil etilgan qo‘shma malaka oshirish kursi doirasida tinglovchilar Indoneziyaning nufuzli oliy ta’lim muassasalaridan biri — Primakara universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida ikki tomon o‘rtasida ta’lim tizimini tashkil etish, o‘quv jarayonlarini boshqarish, zamonaviy pedagogik yondashuvlar hamda raqamli ta’lim texnologiyalarini joriy etish masalalari yuzasidan batafsil fikr almashildi. Uchrashuv chog‘ida oliy ta’limda qo‘llanilayotgan innovatsion metodlar, xalqaro ta’lim tajribalari va istiqboldagi hamkorlik yo‘nalishlari muhokama markazida bo‘ldi.
Mazkur tashrif tinglovchilarga xorijiy oliy ta’lim muassasasining amaliy faoliyati bilan yaqindan tanishish, ilg‘or tajribalarni tahlil qilish hamda ularni milliy ta’lim amaliyotiga moslashtirish imkonini berdi.

Узбекский государственный университет мировых языков Отраслевой центр переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при УзГУМЯ
Отраслевой центр переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при УзГУМЯ
В рамках совместных курсов повышения квалификации, организованных Отраслевым центром переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков, слушатели посетили один из престижных высших учебных заведений Индонезии — Университет Примакары.
В ходе визита стороны подробно обменялись мнениями по вопросам организации системы образования, управления учебным процессом, внедрения современных педагогических подходов и цифровых образовательных технологий. В ходе встречи в центре внимания находились инновационные методы, применяемые в высшем образовании, международный образовательный опыт и перспективные направления сотрудничества.
Данный визит предоставил слушателям возможность ближе ознакомиться с практической деятельностью зарубежного высшего учебного заведения, проанализировать передовой опыт и адаптировать его к национальной образовательной практике.