O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 1-fakulteti Umumiy tilshunoslik kafedrasida tashkil etilgan "Zulfiyaxonim izdoshiman" nomli ilmiy to‘garakning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ilmiy to‘garak maqsadi: 1999-yil tashkil etilgan, har yili Respublikamiz hududlarida keng miqyosda o‘tkaziladigan Zulfiya nomidagi davlat mukofoti yo‘nalishlari, bosqichlari, qanday hujjat tayyorlash uchun iqtidorli talaba-qizlarga kerakli bilimlarni berib borish
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ilmiy salohiyati yuqori bo‘lgan kadrlarni shakllantirish borasida o‘z hissasini qo‘shib kelayotgan Umumiy tilshunoslik kafedrasi mudiri, (DSc) professori Ra'no Madjidova to‘garakni ochib berdilar.
Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti sovrindori, to‘garak mas'uli Rohilabonu G‘o‘chchiyeva talabalarga ilmiy maqolaga mavzu tanlash va yozish bosqichlari haqida o‘quv-seminar tashkil qildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков в кафедре общей лингвистики факультета английского языка прошло открытие научного кружка под названием «Я являюсь последователем Зульфиихон»
В Узбекском государственном университете мировых языков в кафедре общей лингвистики факультета английского языка прошло открытие научного кружка под названием «Я являюсь последователем Зульфиихон».
Цель научного кружка: предоставление талантливым студенткам необходимых знаний по направлениям, этапам и подготовке документации для государственной премии имени Зульфии, которая была учреждена в 1999 году и ежегодно проводится в различных регионах нашей республики.
Заведующий кафедрой общей лингвистики, профессор, доктор наук Рано Маджидова внесла свой вклад в формирование высококвалифицированных кадров в Узбекском государственном университете мировых языков и открыла кружок.
Лауреат Государственной премии имени Зульфии, ответственный за кружок Рохилабону Гочиева организовала учебный семинар для студентов, посвящённый выбору темы и написанию научных статей.