O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining 2-son yig‘ilishi davomida bir qator taqdirlash marosimlari bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Sport vazirligining 2025-yil 16-sentabrdagi buyrug‘iga asosan, universitet rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov “Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, universitetga milliy va jahon adiblarining sara asarlarini tuhfa etib, yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish yo‘lidagi faoliyati uchun “O‘zbekiston” nashriyot-matbaa ijodiy uyi direktori Xushnudjon Mahmudov tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Bundan tashqari, Ingliz tili 2-fakulteti “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №2” kafedrasi katta o‘qituvchisi Nodira Egamberdiyevaning 60 yoshga to‘lgani munosabati bilan universitet jamoasi tomonidan samimiy tabriklar va esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

В ходе второго заседания Совета Узбекского государственного университета мировых языков состоялся ряд церемоний награждения
Согласно приказу Министерства спорта Республики Узбекистан от 16 сентября 2025 года, ректор университета, профессор Илхомжон Тухтасинов был награждён нагрудным знаком «Отличник физической культуры и спорта».
Кроме того, за вклад в развитие духовности молодежи и дарение университету лучших произведений национальных и мировых писателей благодарственным письмом был отмечен директор издательско-полиграфического творческого дома «Узбекистан» Хушнуджон Махмудов.
Также в связи с 60-летним юбилеем старшего преподавателя кафедры «Методика преподавания английского языка №2» факультета английского языка №2 Нодиры Эгамбердиевой коллектив университета сердечно поздравил её и вручил памятные подарки.