O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori huzurida ishlab chiqarish yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
30-mart kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori huzurida ishlab chiqarish yig‘ilishi o‘tkazildi. Yig‘ilishga universitet rektori I. Tuxtasinov raislik qildi.
Unda barcha prorektorlar, rektor maslahatchisi, fakultet dekanlari, boshqarma va bo‘lim boshliqlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish kun tartibiga muvofiq, dastlab 2026-yil aprel oyida universitetda o‘tkazilishi rejalashtirilgan qator tadbirlar muhokama qilindi. Jumladan, “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi”, chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasi, “Talabalar ligasi” hamda “Talaba-yugur” ko‘ngillilar yugurish marafoni doirasidagi ishlar yuzasidan ma’lumot berildi.
Shuningdek, 2024–2025 va 2025–2026 o‘quv yillari bitiruvchilarini ishga joylashtirish masalasi hamda professor-o‘qituvchilar tomonidan yaratilgan kitoblarni chop etish bilan bog‘liq masalalar ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish davomida universitetning 2026-yilga mo‘ljallangan rivojlantirishga oid maqsadli ko‘rsatkichlarining fakultetlar va kafedralarda bajarilish holati atroflicha tahlil qilindi.
Bundan tashqari, universitetda 2026-yilga rejalashtirilgan investitsiyalar dasturi, xalqaro hamkorlik doirasidagi vazifalar, shuningdek qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi faoliyati va qabul jarayonlari yuzasidan ma’lumotlar taqdim etildi.

A Working Meeting Was Held Under the Chairmanship of the Rector of Uzbekistan State World Languages University
On March 30, a working meeting was held in Tashkent under the chairmanship of the Rector of Uzbekistan State World Languages University. The meeting was chaired by the Rector of the university, I. Tukhtasinov.
All vice-rectors, the Rector’s adviser, faculty deans, and heads of departments and divisions took part in the meeting.
In accordance with the agenda, the participants first discussed a number of events planned to be held at the university in April 2026. In particular, information was presented on preparations for the “New Uzbekistan Students Olympiad,” the “Minister’s Cup” field hockey competition, the “Students League,” and the “Student-Runner” volunteer running marathon.
Issues related to the employment of graduates of the 2024–2025 and 2025–2026 academic years, as well as matters concerning the publication of books authored by members of the teaching staff, were also considered.
During the meeting, the implementation status of the university’s development target indicators for 2026 at the faculty and department levels was thoroughly analyzed.
In addition, information was presented on the university’s investment program planned for 2026, tasks within the framework of international cooperation, as well as the activities of the Department for the Coordination of Joint Educational Programs and the admission process.