O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori huzurida ishlab chiqarish yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
30-mart kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori huzurida ishlab chiqarish yig‘ilishi o‘tkazildi. Yig‘ilishga universitet rektori I. Tuxtasinov raislik qildi.
Unda barcha prorektorlar, rektor maslahatchisi, fakultet dekanlari, boshqarma va bo‘lim boshliqlari ishtirok etdi.
Yig‘ilish kun tartibiga muvofiq, dastlab 2026-yil aprel oyida universitetda o‘tkazilishi rejalashtirilgan qator tadbirlar muhokama qilindi. Jumladan, “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi”, chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasi, “Talabalar ligasi” hamda “Talaba-yugur” ko‘ngillilar yugurish marafoni doirasidagi ishlar yuzasidan ma’lumot berildi.
Shuningdek, 2024–2025 va 2025–2026 o‘quv yillari bitiruvchilarini ishga joylashtirish masalasi hamda professor-o‘qituvchilar tomonidan yaratilgan kitoblarni chop etish bilan bog‘liq masalalar ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish davomida universitetning 2026-yilga mo‘ljallangan rivojlantirishga oid maqsadli ko‘rsatkichlarining fakultetlar va kafedralarda bajarilish holati atroflicha tahlil qilindi.
Bundan tashqari, universitetda 2026-yilga rejalashtirilgan investitsiyalar dasturi, xalqaro hamkorlik doirasidagi vazifalar, shuningdek qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi faoliyati va qabul jarayonlari yuzasidan ma’lumotlar taqdim etildi.

Состоялось производственное совещание при ректоре Узбекского государственного университета мировых языков
30 марта в городе Ташкенте состоялось производственное совещание при ректоре Узбекского государственного университета мировых языков. Совещание прошло под председательством ректора университета И. Тухтасинова.
В нем приняли участие все проректоры, советник ректора, деканы факультетов, а также руководители управлений и отделов.
В соответствии с повесткой дня вначале были обсуждены ряд мероприятий, запланированных к проведению в университете в апреле 2026 года. В частности, была представлена информация о ходе подготовки к «Олимпиаде студентов Нового Узбекистана», соревнованиям на Кубок министра по хоккею на траве, «Студенческой лиге», а также к волонтерскому беговому марафону «Студент-бегун».
Также были рассмотрены вопросы трудоустройства выпускников 2024–2025 и 2025–2026 учебных годов, а также вопросы, связанные с изданием книг, подготовленных профессорско-преподавательским составом.
В ходе совещания был всесторонне проанализирован ход выполнения целевых показателей развития университета на 2026 год на уровне факультетов и кафедр.
Кроме того, была представлена информация о программе инвестиций, запланированной в университете на 2026 год, задачах в рамках международного сотрудничества, а также о деятельности отдела координации совместных образовательных программ и процессах приема.