O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati bilan birga 1-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati bilan birga 1-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi.
U yerda talabalarning yashash sharoitlari, bo‘sh vaqtlarini qanday mazmunli o‘tkazayotganliklari bilan yaqindan tanishdi, ular bilan samimiy suhbat o‘tkazdi va qiziqishlari borasida fikr almashdi.
Shuningdek, TTJda yaratilgan sharoitlar, binoning isitish tizimi, tozalik va boshqa qulayliklar ko‘zdan kechirildi. Talabalar o‘zlari uchun yaratilgan sharoitlardan mamnun ekanliklarini bildirib, bo‘sh vaqtlarida amalga oshirayotgan ijodiy mashg‘ulotlari va badiiy chiqishlaridan namunalar taqdim etdilar.
Rektor Talabalar turar joyi atrofi va ichki hududlarini ham ko‘zdan kechirib, amalga oshirilishi zarur bo‘lgan ishlar yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar va tavsiyalar berdi.

Today, the Rector of Uzbekistan State University of World Languages, Ilkhomjon Tuxtasinov, along with the university administration, visited the student dormitory No. 1.
There, he closely examined the living conditions of the students, how they spend their leisure time, held a friendly conversation with them, and exchanged views on their interests.
Additionally, the conditions created in the dormitory, the building’s heating system, cleanliness, and other amenities were reviewed. The students expressed their satisfaction with the created conditions and presented samples of their creative activities and artistic performances during their free time.
The Rector also inspected the surrounding and internal areas of the dormitory and gave the responsible persons instructions and recommendations regarding necessary improvements.