O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati bilan birga 1-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati bilan birga 1-talabalar turar joyiga tashrif buyurdi.
U yerda talabalarning yashash sharoitlari, bo‘sh vaqtlarini qanday mazmunli o‘tkazayotganliklari bilan yaqindan tanishdi, ular bilan samimiy suhbat o‘tkazdi va qiziqishlari borasida fikr almashdi.
Shuningdek, TTJda yaratilgan sharoitlar, binoning isitish tizimi, tozalik va boshqa qulayliklar ko‘zdan kechirildi. Talabalar o‘zlari uchun yaratilgan sharoitlardan mamnun ekanliklarini bildirib, bo‘sh vaqtlarida amalga oshirayotgan ijodiy mashg‘ulotlari va badiiy chiqishlaridan namunalar taqdim etdilar.
Rektor Talabalar turar joyi atrofi va ichki hududlarini ham ko‘zdan kechirib, amalga oshirilishi zarur bo‘lgan ishlar yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar va tavsiyalar berdi.

Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов, вместе с руководством университета, посетил студенческий общежитие №1.
Он ознакомился с условиями проживания студентов, узнал, как они проводят свое свободное время, провел с ними дружескую беседу и обменялся мнениями о их увлечениях.
Кроме того, были проверены условия, созданные в общежитии, система отопления здания, чистота и другие удобства. Студенты выразили свою благодарность за созданные условия и представили примеры своих творческих занятий и художественных выступлений в свободное время.
Ректор осмотрел как внешний, так и внутренний территории общежития и дал соответствующие указания и рекомендации ответственным за выполнение необходимых работ.