O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari Malayziyada ikki oylik o‘quv dasturida ishtirok etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari Malayziyaning INTI xalqaro universitetida ikki oylik akademik almashinuv dasturi doirasida tahsil olmoqda.
Mazkur imkoniyat O‘zDJTU va INTI xalqaro universiteti o‘rtasida ta’lim sohasidagi xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida imzolangan anglashuv memorandumi asosida yuzaga keldi.
Ushbu dastur talabalar uchun nafaqat yangi bilim va ko‘nikmalarni egallash, balki boshqa mamlakat ta’lim tizimi, madaniyati bilan yaqindan tanishish imkonini ham beradi. Shuningdek, talabalar o‘zlarining kasbiy va kommunikativ salohiyatini yanada rivojlantirishlari uchun keng imkoniyatga ega bo‘lmoqdalar.

Студенты УзГУМЯ проходят двухмесячную учебную программу в Малайзии
Студенты Узбекского государственного университета мировых языков обучаются в рамках двухмесячной академической программы обмена в Международном университете INTI (Малайзия).
Эта возможность стала результатом подписания меморандума о взаимопонимании между УзГУМЯ и Международным университетом INTI с целью развития международного сотрудничества в сфере образования.
Данная программа предоставляет студентам не только новые знания и навыки, но и возможность ближе познакомиться с системой образования и культурой другой страны. Кроме того, студенты получают широкие возможности для развития своих профессиональных и коммуникативных навыков.