O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari Malayziyada ikki oylik o‘quv dasturida ishtirok etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari Malayziyaning INTI xalqaro universitetida ikki oylik akademik almashinuv dasturi doirasida tahsil olmoqda.
Mazkur imkoniyat O‘zDJTU va INTI xalqaro universiteti o‘rtasida ta’lim sohasidagi xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida imzolangan anglashuv memorandumi asosida yuzaga keldi.
Ushbu dastur talabalar uchun nafaqat yangi bilim va ko‘nikmalarni egallash, balki boshqa mamlakat ta’lim tizimi, madaniyati bilan yaqindan tanishish imkonini ham beradi. Shuningdek, talabalar o‘zlarining kasbiy va kommunikativ salohiyatini yanada rivojlantirishlari uchun keng imkoniyatga ega bo‘lmoqdalar.

UzSWLU Students Participate in a Two-Month Academic Program in Malaysia
Students of the Uzbek State University of World Languages are currently studying at INTI International University (Malaysia) as part of a two-month academic exchange program.
This opportunity emerged from a memorandum of understanding signed between UzSWLU and INTI International University to enhance international cooperation in the field of education.
The program offers students not only the chance to acquire new knowledge and skills, but also to gain firsthand insight into another country’s education system and culture. In addition, students benefit from ample opportunities to further develop their professional and communication competencies.