O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan universitet logotipi tushirilgan ruchka, bloknot, kepka, futbolka va boshqa bir nechta mahsulotlar ishlab chiqarildi.
Endilikda mazkur mahsulotlarni talabalar hamda istagi bor har bir kishi sotib olish imkoniga ega bo‘lmoqda.
Mazkur mahsulotlar savdosi universitet hududida joylashgan, 29-avgust kuni ochilish marosimi bo‘lib o‘tgan “University mall” markazida yo‘lga qo‘yildi.
“University mall” markazi ochilish marosimida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitetning rahbariyati vakillari hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi. Ular markazda savdoga qo‘yilgan mahsulotlar bilan tanishib, o‘zlari uchun qiziqarli bo‘lgan esdalik buyumlarini xarid qilish imkoniga ega bo‘lishdi.

Uzbekistan State World Languages University ​​produced pens, notepads, caps, T-shirts and other products with the university's logo.
Now students and anyone who wants to can buy these products.
The sale of these products was launched in the "University mall" center located on the territory of the university, where the opening ceremony was held on August 29.
The university rector Ilkhomjon Tukhtasinov, representatives of the university's management and professors took part in the opening ceremony of the "University mall" center.  They got acquainted with the products on sale in the center and had the opportunity to buy interesting souvenirs.