O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida dissertatsiya ishi bo‘yicha ilmiy muhokama bo‘lib o‘tdi
11-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi ixtisosligi bo‘yicha kengaytirilgan kafedra yig‘ilishi doirasida ilmiy muhokama bo‘lib o‘tdi.
Unda tadqiqotchi Murtazaeva Aisafar Bazarkulovnaning “Menejment yo‘nalishi talabalarining chet tilida kasbiy muloqot madaniyatini rivojlantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi atroflicha ko‘rib chiqildi.
Muhokama yakunida tadqiqotchining ilmiy ishi mazmuni, natijalari va dolzarbligi bo‘yicha ijobiy fikrlar bildirildi hamda dissertatsiya keyingi bosqichga tavsiya etildi.

В УзГУМЯ состоялось научное обсуждение диссертационного исследования
11 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков в рамках расширенного заседания кафедры по специальности 13.00.02 — Теория и методика обучения и воспитания — состоялось научное обсуждение.
В ходе заседания была всесторонне рассмотрена диссертационная работа исследователя Муртазаевой Айсафар Базаркуловны на тему «Развитие культуры профессионального общения на иностранном языке у студентов направления “Менеджмент”».
По итогам обсуждения были высказаны положительные отзывы о содержании, результатах и актуальности научной работы, а также диссертация была рекомендована к следующему этапу.