O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo'lib o'tdi.
16-17 fevral kunlari O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo'lib o'tdi.
O’zDJTU huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi kengashda Chirchiq davlat pedagogika universiteti tadqiqotchilari Jurayeva Gulxayo Baxodir qizi, Makovskaya Liliya Germanovna, Boyxanov Shuxratjon Mashrapovich hamda Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Majidova Nozima Dilmurodovnalarning pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyalarining (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Muhokama O‘zbekiston respublikasi OAK nizomida belgilangan tartib bo‘yicha olib borildi. Rasmiy belgilangan ekspertlar dissertatsiya yuzasidan (qo‘shimcha) jamoaviy taqrizlarini o‘qib eshittirishdi.

16-17 февраля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось обсуждение коллективной экспертизы.
Совет по присуждению ученых степеней при Узбекском государственном педагогическом университете подготовил исследователей Чирчикского государственного педагогического университета Джураеву Гюльхайо Бахадыровну, Маковскую Лилию Германовну, Бойханова Шухратжона Машраповича и исследователя Ташкентского государственного педагогического университета Маджидову Нозиму Дилмуродовну к получению ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам (дополнительное) коллективное экспертное обсуждение диссертаций.
Обсуждение велось в порядке, установленном уставом ОАК Республики Узбекистан. Официально назначенные эксперты зачитали (дополнительные) коллективные рецензии на диссертацию.
Исследователи ответили на вопросы членов научного совета по теме. Обсуждение диссертаций завершилось положительным решением Ученого совета.