O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo'lib o'tdi.
16-17 fevral kunlari O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo'lib o'tdi.
O’zDJTU huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi kengashda Chirchiq davlat pedagogika universiteti tadqiqotchilari Jurayeva Gulxayo Baxodir qizi, Makovskaya Liliya Germanovna, Boyxanov Shuxratjon Mashrapovich hamda Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Majidova Nozima Dilmurodovnalarning pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyalarining (qo‘shimcha) jamoaviy ekspertiza muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Muhokama O‘zbekiston respublikasi OAK nizomida belgilangan tartib bo‘yicha olib borildi. Rasmiy belgilangan ekspertlar dissertatsiya yuzasidan (qo‘shimcha) jamoaviy taqrizlarini o‘qib eshittirishdi.

On February 16-17, a collective expert discussion was held at the Uzbekistan State World Languages University.
At the Scientific Degree Awarding Council of UzSWLU, (additional) collective expert discussion was held on dissertations prepared by researchers of Chirchik State Pedagogical University Jurayeva Gulkhayo Bakhodir qizi, Makovskaya Liliya Germanovna, Boykhanov Shukhratjon Mashrapovich and researchers of Tashkent State Pedagogical University Majidova Nozima Dilmurodovna for receiving the Doctor of Philosophy (PhD) degree in Pedagogical Sciences.
The discussion was conducted according to the procedure established by the regulations of the Republic of Uzbekistan. Officially appointed experts read and broadcast their (additional) collective reviews on the dissertation.
The researchers answered the questions of the members of the Scientific Council. The discussion of theses ended with a positive decision of the Scientific Council.