O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda universitet faoliyati, ilmiy tadqiqotlar hamda ta’lim jarayonini takomillashtirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Kuzatuv kengashi a’zolari tomonidan universitetning ilmiy va akademik salohiyatini yanada oshirish, zamonaviy tashabbus va strategiyalarni amaliyotga tatbiq etish yuzasidan muhim taklif va qarorlar ilgari surildi.
Mazkur yig‘ilish Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish instituti direktori Uzoqboy Begimkulov Shoimkulovich raisligida o‘tkazildi. Unda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitet rahbariyati vakillari hamda Kuzatuv kengashi a’zolari ishtirok etib, oliy ta’lim muassasasining joriy holati va istiqboldagi rivojlanish yo‘nalishlari yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Yig‘ilish davomida universitet rahbariyati tomonidan o’tgan yil davomida amalga oshirilgan ishlar va kelgusida rejalashtirilgan vazifalar bo‘yicha hisobotlar taqdim etildi. Shuningdek, ayrim Kuzatuv kengashi a’zolari yig‘ilishda onlayn formatda qatnashib, muhokamalarga faol munosabat bildirdilar.

Состоялось очередное заседание Наблюдательного совета Узбекского государственного университета мировых языков
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось очередное заседание Наблюдательного совета.
В ходе заседания были всесторонне обсуждены вопросы деятельности университета, научных исследований и совершенствования образовательного процесса. Членами Наблюдательного совета были выдвинуты важные предложения и приняты решения, направленные на дальнейшее повышение научного и академического потенциала университета, а также внедрение современных инициатив и стратегий в практику.
Заседание прошло под председательством директора Института переподготовки и повышения квалификации кадров системы высшего образования Бегимкулова Узокбоя Шоимкуловича. В работе заседания приняли участие ректор УзГУМЯ Илхомджон Тухтасинов, представители руководства университета и члены Наблюдательного совета, которые высказали свои мнения и предложения по текущему состоянию и перспективным направлениям развития вуза.
В ходе заседания руководство университета представило отчёты о проделанной за прошедший год работе и о задачах, запланированных на предстоящий период. Также отдельные члены Наблюдательного совета приняли участие в заседании в онлайн-формате, активно подключившись к обсуждениям.