O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda universitet faoliyati, ilmiy tadqiqotlar hamda ta’lim jarayonini takomillashtirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Kuzatuv kengashi a’zolari tomonidan universitetning ilmiy va akademik salohiyatini yanada oshirish, zamonaviy tashabbus va strategiyalarni amaliyotga tatbiq etish yuzasidan muhim taklif va qarorlar ilgari surildi.
Mazkur yig‘ilish Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish instituti direktori Uzoqboy Begimkulov Shoimkulovich raisligida o‘tkazildi. Unda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, universitet rahbariyati vakillari hamda Kuzatuv kengashi a’zolari ishtirok etib, oliy ta’lim muassasasining joriy holati va istiqboldagi rivojlanish yo‘nalishlari yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Yig‘ilish davomida universitet rahbariyati tomonidan o’tgan yil davomida amalga oshirilgan ishlar va kelgusida rejalashtirilgan vazifalar bo‘yicha hisobotlar taqdim etildi. Shuningdek, ayrim Kuzatuv kengashi a’zolari yig‘ilishda onlayn formatda qatnashib, muhokamalarga faol munosabat bildirdilar.

A Regular Meeting of the Supervisory Board Was Held at Uzbekistan State World Languages University
Today, a regular meeting of the Supervisory Board was held at Uzbekistan State World Languages University.
During the meeting, key issues related to the university’s activities, scientific research, and the improvement of the educational process were thoroughly discussed. Members of the Supervisory Board put forward important proposals and adopted decisions aimed at further enhancing the university’s scientific and academic potential, as well as implementing modern initiatives and strategies in practice.
The meeting was chaired by Uzoqboy Shoimkulovich Begimkulov, Director of the Institute for Retraining and Advanced Training of Higher Education Personnel. The meeting was attended by the Rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov, representatives of the university administration, and members of the Supervisory Board, who shared their views on the current state of the institution and its future development directions.
During the meeting, the university leadership presented reports on the activities carried out over the past year and outlined the tasks planned for the upcoming period. In addition, some members of the Supervisory Board participated in the meeting online and actively contributed to the discussions.