O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida mutaxassislik fanlari bo‘yicha malakaviy imtihonlar bo‘lib o‘tdi
19-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida mutaxassislik fanlari bo‘yicha malakaviy imtihonlar bo‘lib o‘tdi.
Unda 10.00.04 – “Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti”, 10.00.06 – “Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik”, 13.00.01 – “Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta’limotlar tarixi” hamda 13.00.02 – “Ta’lim-tarbiya nazariyasi va metodikasi” ixtisosliklari bo‘yicha tadqiqotchilar o‘z bilim va salohiyatlarini sinovdan o‘tkazdilar.
Malakaviy imtihonlar jarayonida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etib, jarayonlar bilan yaqindan tanishdi. Rektor tadqiqotchilar bilan suhbatlashib, ularga kelgusi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyat va omad tiladi.

On May 19, qualification examinations in specialized subjects were held at Uzbekistan State World Languages University.
During the examinations, researchers demonstrated their knowledge and academic potential in the following specialties: 10.00.04 – “Language and Literature of the Peoples of Europe, America, and Australia,” 10.00.06 – “Comparative Literature, Contrastive Linguistics, and Translation Studies,” 13.00.01 – “Theory of Pedagogy. History of Pedagogical Thought,” and 13.00.02 – “Theory and Methodology of Education and Upbringing.”
The Rector of the university, Ilkhomjon Tukhtasinov, also took part in the qualification examination process and closely observed the proceedings. The Rector spoke with the researchers and wished them success and good luck in their future academic activities.