O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida mutaxassislik fanlari bo‘yicha malakaviy imtihonlar bo‘lib o‘tdi
19-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida mutaxassislik fanlari bo‘yicha malakaviy imtihonlar bo‘lib o‘tdi.
Unda 10.00.04 – “Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti”, 10.00.06 – “Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik”, 13.00.01 – “Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta’limotlar tarixi” hamda 13.00.02 – “Ta’lim-tarbiya nazariyasi va metodikasi” ixtisosliklari bo‘yicha tadqiqotchilar o‘z bilim va salohiyatlarini sinovdan o‘tkazdilar.
Malakaviy imtihonlar jarayonida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham ishtirok etib, jarayonlar bilan yaqindan tanishdi. Rektor tadqiqotchilar bilan suhbatlashib, ularga kelgusi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyat va omad tiladi.

19 мая в Узбекский государственный университет мировых языков состоялись квалификационные экзамены по специальным дисциплинам.
В рамках экзаменов исследователи продемонстрировали свои знания и научный потенциал по следующим специальностям: 10.00.04 – «Язык и литература народов Европы, Америки и Австралии», 10.00.06 – «Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение», 13.00.01 – «Теория педагогики. История педагогических учений» и 13.00.02 – «Теория и методика обучения и воспитания».
В процессе проведения квалификационных экзаменов также принял участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который подробно ознакомился с ходом экзаменов. Ректор побеседовал с исследователями и пожелал им успехов и удачи в дальнейшей научной деятельности.