Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalar turar joylarida tashkil etiladigan “CEFR va IELTS” oʻquv toʻgaraklariga start berildi.
16-noyabr kuni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov va Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor M.Chutpulatov mashgʻulot olib boruvchi volontyor talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
▪️Dastur davomida rektor yosh pedagoglarga oʻquv toʻgaraklarining maqsad va vazifalari haqida tushuncha berdi va talabalarga boshlagan bu ishlarida muvaffaqiyatlar yor bo’lishini tilab, tadbirni yakunladi.

"CEFR and IELTS" study groups organized in dormitories of the Uzbekistan State World Languages University have been launched.
"CEFR and IELTS" study groups organized in dormitories  of the Uzbekistan State World Languages University have been launched.
On November 16, the rector of the university Ilkhomjon Tukhtasinov and the vice-rector for educational affairs M. Chutpulatov held a meeting with the volunteer students conducting training.
▪️During the program, the rector informed the young pedagogues about the aims and tasks of the educational extra classes  and ended the event by wishing the students success in their study.