O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi tomonidan tashkil etilgan ishchi guruh joriy yilning 9-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga qarashli 1-sonli talabalar turar joyiga tashrif buyurdi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi tomonidan tashkil etilgan ishchi guruh joriy yilning 9-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga qarashli 1-sonli talabalar turar joyiga tashrif buyurdi. Mazkur tashrif talaba-qizlar uchun yaratilgan yashash sharoitlarini o‘rganish hamda ularni qo‘llab-quvvatlashga qaratildi.
Tashrif davomida ishchi guruh a’zolari talabalar turar joyidagi oshxona, yashash xonalari va umumiy foydalanish joylarining holati bilan yaqindan tanishdi. Mavjud sharoitlar, sanitariya-gigiyena talablari hamda qulayliklar atroflicha ko‘zdan kechirildi.
Shuningdek, talaba-qizlar bilan samimiy va ochiq muloqotlar o‘tkazilib, ularning fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslari tinglandi. Bildirilgan takliflar asosida mas’ul mutasaddilar tomonidan tegishli choralar ko‘rish rejalashtirilgani qayd etildi.

Рабочая группа Кабинета Министров Республики Узбекистан посетила студенческое общежитие №1 Узбекского государственного университета мировых языков
9 февраля текущего года рабочая группа, сформированная Кабинетом Министров Республики Узбекистан, посетила студенческое общежитие №1, относящееся к Узбекскому государственному университету мировых языков. Цель визита заключалась в изучении условий проживания, созданных для студенток, а также в их поддержке.
В ходе визита члены рабочей группы подробно ознакомились с состоянием кухни, жилых комнат и мест общего пользования в общежитии. Были всесторонне осмотрены имеющиеся условия, соблюдение санитарно-гигиенических требований и уровень комфорта.
Кроме того, были проведены искренние и открытые беседы со студентками, в ходе которых были выслушаны их мнения, предложения и инициативы. Отмечено, что на основе высказанных предложений ответственными лицами планируется принятие соответствующих мер.