O‘zDJTU Angren xorijiy tillar fakultetida ota-onalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Angren xorijiy tillar fakultetida talabalar ota-onalari bilan navbatdagi uchrashuv tashkil etildi. Mazkur tadbir fakultet dekani Ixtiyor Rahmatullayevich Bazarov, dekan o‘rinbosari Baxromjon Baxriddinovich Razzoqov hamda kafedra mudiri Shakir Mamataliyevich Urishov tashabbusi bilan o‘tkazildi.
Uchrashuv ota-onalar uchun online va offline shakllarda tashkil etilib, unda talabalarning o‘quv jarayonidagi yutuqlari, akademik faolligi va erishayotgan natijalari haqida atroflicha ma’lumot berildi. Ota-onalar farzandlarining ta’lim jarayoni bilan bevosita tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Tadbir davomida ota-onalar bilan ochiq muloqot tashkil etilib, o‘quv jarayoniga oid dolzarb masalalar muhokama qilindi. Shuningdek, darslarda faol ishtirok etib, namunali xulqi va o‘qishdagi yutuqlari bilan ajralib turgan bir guruh talabalar alohida e’tirof etildi.
Uchrashuv davomida ota-onalar tomonidan berilgan savollarga fakultet rahbariyati va mas’ul xodimlar tomonidan batafsil hamda asosli javoblar berildi. Tadbir yakunida ota-onalar tashkil etilgan uchrashuvdan mamnun ekanliklarini bildirib, talabalar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar va ta’lim sifati uchun universitet rahbariyatiga o‘z minnatdorliklarini izhor etdilar.

Meeting with Parents Held at UzSWLU Angren Faculty of Foreign Languages
A regular meeting with parents of students was held at the Angren Faculty of Foreign Languages of the Uzbekistan State World Languages University. The event was organized on the initiative of the Dean of the Faculty, Ikhtiyor Rahmatullayevich Bazarov, Deputy Dean Bakhromjon Bakhriddinovich Razzoqov, and Head of the Department Shakir Mamataliyevich Urishov.
The meeting was conducted in both online and offline formats. Parents were provided with detailed information about students’ academic achievements, learning progress, and overall performance. They had the opportunity to become directly acquainted with their children’s educational process.
During the event, an open dialogue with parents was held, during which current issues related to the educational process were discussed. In addition, a group of students who actively participated in classes and stood out for exemplary behavior and academic success were specially recognized.
Throughout the meeting, faculty management and responsible staff provided comprehensive and well-grounded answers to questions raised by parents. At the conclusion of the event, parents expressed their satisfaction with the meeting and conveyed their gratitude to the university administration for the conditions created for students and the quality of education provided.