O‘zDJTU delegatsiyasining Ispaniyaga xizmat safari oldidan tayyorgarlik yig‘ilishi o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2026-yil 4-iyundagi 01/12-4003-sonli xati asosida Ispaniya Qirolligining Madrid va Barselona shaharlarida bo‘lib o‘tadigan Ispaniya–O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari rektorlari birinchi forumida ishtirok etish uchun universitet delegatsiyasi xizmat safari oldidan bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishga Ilxomjon Tuxtasinov rahbarlik qildi. Tadbir davomida delegatsiyaning forumdagi ishtirokini samarali tashkil etish, xalqaro hamkorlikni kengaytirish, taqdimot materiallarini tayyorlash, uchrashuvlar jadvalini muvofiqlashtirish hamda tashkiliy va logistika masalalari atroflicha muhokama qilindi. Shuningdek, forum doirasida rejalashtirilgan uchrashuvlar va kelishuvlarni samarali amalga oshirish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab olindi.
Yig‘ilish yakunida delegatsiyaning xizmat safari oldidan barcha tayyorgarlik jarayonlari ko‘rib chiqilib, belgilangan vazifalarni o‘z vaqtida va sifatli bajarish yuzasidan yakuniy ko‘rsatmalar berildi.

Проведено подготовительное совещание перед служебной командировкой делегации УзГУМЯ в Испанию
В соответствии с письмом Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан №01/12-4003 от 4 июня 2026 года в целях эффективной организации участия делегации Узбекского государственного университета мировых языков в Первом форуме ректоров высших учебных заведений Испании и Узбекистана, который состоится в городах Мадрид и Барселона (Королевство Испания), в университете было проведено подготовительное совещание перед служебной командировкой.
Совещание прошло под руководством ректора Ильхомжона Тухтасинова. В ходе заседания были подробно обсуждены вопросы эффективной организации участия делегации в форуме, расширения международного сотрудничества, подготовки презентационных материалов, координации графика встреч, а также организационные и логистические вопросы.
Также были определены конкретные задачи по эффективной реализации запланированных встреч и соглашений в рамках форума.
По итогам совещания были рассмотрены все подготовительные процессы перед служебной командировкой делегации и даны заключительные поручения по своевременному и качественному выполнению поставленных задач.