23-oktabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengashning 28-son majlisi oʻtkazildi.
Majlisda Shakurbanova Nadejda Emirovnaning 10.00.04 – Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti ixtisosligi boʻyicha tayyorlangan “Polipredikativ tuzilmalarning sotsiolingvistik informativligi (badiiy matndagi ayollar rollari materialida)” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi boʻlib oʻtdi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi o‘z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so‘z yuritib, savollarga asosli javob berdi.

The 28th Session of the Scientific Council of UzSWLU was held
On October 23, the 28th Session of the Scientific Council awarding scientific degrees at the Uzbekistan State World Languages University was held.
At the meeting, Shakurbanova defended the dissertation of Nadezhda Emirovna, written on 10.00.04 – specialty of the language and literature of the peoples of Europe, America and Australia for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological Sciences on the topic “sociolinguistic informativity of Polypredicative structures (in the material of women's roles in artistic text)”.
In the course of the discussion, the researcher gave a reasonable answer to the questions, speaking about the result of the studies carried out within the framework of his topic, its novelty.