23-oktabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengashning 28-son majlisi oʻtkazildi.
Majlisda Shakurbanova Nadejda Emirovnaning 10.00.04 – Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti ixtisosligi boʻyicha tayyorlangan “Polipredikativ tuzilmalarning sotsiolingvistik informativligi (badiiy matndagi ayollar rollari materialida)” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi boʻlib oʻtdi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi o‘z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so‘z yuritib, savollarga asosli javob berdi.

23 октября состоялось 28-е заседание Ученого совета по присуждению ученых степеней при Узбекском государственном университете мировых языков.
На заседании состоялась защита диссертации Шакурбановой Надежды Эмировны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему “социолингвистическая информативность Полипредикативных структур (на материале женских ролей в художественном тексте)”, подготовленной по специальности 10.00.04 – язык и литература народов Европы, Америки и Австралии.
В ходе обсуждения исследователь аргументированно ответил на вопросы, отметив результат проведенного в рамках его темы исследования, его новизну.