OʻzDJTU Ingliz tili 3-fakulteti kafedra mudirlari, professor oʻqituvchilari uchun o`quv mashg`uloti.
OʻzDJTU Ingliz tili 3-fakulteti kafedra mudirlari, professor oʻqituvchilari uchun bugun 27-dekabr kuni mutaxassislar tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Maʼnaviyat va maʼrifat respublika kengashining kengaytirilgan videoselektor yigʻilishida qilgan maʼruzasi mazmun-mohiyati batafsil tushuntirish va undan kelib chiqadigan ustuvor vazifalarni amalga oshirish maqsadida oʻquv mashgʻulotlari tashkil etildi.
Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor A.Nasirov boshchiligidagi mutaxassislar tomonidan Universitetning rivojlanishida va turli xalqaro va milliy reytinglarda kirishda Xalqaro aloqalarning ahamiyati, xorijiy OTMlar bilan hamkorlik memorandumlari va shartnomalar: natijalar va vazifalar shuningdek, OʻzDJTUda xalqaro aloqalarning taʼlim sifatiga taʼsiri, xorijiy mutaxassislarni universitetimizga jalb qilish, xalqaro grantlarda qatnashish, ERASMUS+ dasturi kabi qator mavzularda maʼruzalar oʻqildi.

Тренинг для заведующих кафедрами и профессоров 3-го факультета английского языка УзГУМЯ.
Сегодня, 27 декабря, специалисты организовали тренинги для заведующих кафедрами и профессоров 3-го факультета английского языка УзГУМЯ по подробному разъяснению содержания выступления Президента Республики Узбекистан на расширенном видеоотборочном совещании Республиканский совет духовности и просвещения и реализовать вытекающие из него приоритетные задачи.
Значение международных связей в развитии университета и вхождение в различные международные и национальные рейтинги, меморандумы о сотрудничестве и контракты с зарубежными вузами: итоги и задачи, а также влияние международных связей на качество образования в УзГУМЯ привлечение иностранных экспертов в наш университет, были прочитаны международные лекции по ряду тем, таких как участие в грантах, программе ERASMUS+.