O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti umumta’lim maktablari faoliyatini takomillashtirish, o‘qituvchilarning kasbiy va  pedagogik mahoratini, o‘quvchilarning ilm-fan va kasb-hunarga qiziqishini oshirish maqsadida bir nechta maktablar bilan hamkorlik qilib keladi.
O’zDJTU ispan tili o’qituvchilari va ispan tili yo’nalishi talabalari “Zamonaviy maktab” xususiy maktabiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida universitet vakillari tomonidan maktab o’quvchilariga ispan tili bo’yicha mahorat darsi tashkil etildi. Mashg’ulot davomida o’quvchilarga zarur bilim va ko’nikmalar berildi. Dars qiziqarli hamda bola ongini rivojlantiruvchi turli metodik va interaktiv o’yinlarga boy o’tdi.
Dastur orqali o’quvchilar nafaqat ilm o’rganishdi, balki ispan tilida so’zlashuvchi davlatlar atmosferasi va madaniyati bilan tanishdi.
Ma’lumot uchun, bu kabi master-klasslar O’zDJTU va maktab hamkorligida yil davomida har oy tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Государственный университет мировых языков Узбекистана сотрудничает с несколькими школами в целях совершенствования деятельности общеобразовательных школ, повышения профессионально-педагогического мастерства учителей, интереса учащихся к науке и профессии.
Преподаватели испанского языка и студенты кафедры испанского языка УзГУМЯ посетили частную школу «Современная школа».
В рамках визита представители университета организовали мастер-класс по испанскому языку для школьников. В ходе обучения студенты получили необходимые знания и навыки. Урок был насыщен веселыми и разнообразными методическими и интерактивными играми, развивающими мышление ребенка.
Благодаря программе студенты не только изучали науку, но и знакомились с атмосферой и культурой испаноязычных стран.
Для информации, подобные мастер-классы планируется проводить каждый месяц в течение года совместно с УзГУМЯ и школой.