O‘zDJTU o‘qituvchilari IX Silesiya Fan Festivalida ishtirok etdi
Polsha Respublikasi, Katovitsa shahridagi Xalqaro Kongress markazida “Tajriba qiling!” shiori ostida IX Silesiya Fan Festivali bo‘lib o‘tdi. Festival dasturi seminarlar, ilmiy tadqiqotlar, ma’ruzalar, namoyishlar, munozaralar va boshqa ko‘plab interaktiv tadbirlarni o‘z ichiga oldi. Tadbirda Polshaning oliy ta’lim muassasalari talabalari va maktab o‘quvchilari faol ishtirok etdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Medialingvistika va kommunikatsiya kafedrasi o‘qituvchilari Tolibova Gulnoz va Parpiyeva Shaxnoza O‘zbekiston vakillari sifatida festivalda ishtirok etdi. Festival davomida ko‘plab qatnashchilar va mehmonlar O‘zbekistonning boy madaniyati, an’analari hamda oshxonasiga katta qiziqish bildirdi.
Bu tadbir universitet o‘qituvchilarining xalqaro maydondagi tajriba almashinuvi va O‘zbekiston madaniyatini targ‘ib qilishga xizmat qilgan muhim voqea sifatida baholandi.

Преподаватели УзГУМЯ приняли участие в IX Силезском фестивале науки
В Международном конгресс-центре города Катовице (Республика Польша) под девизом «Испытай!» прошёл IX Силезский фестиваль науки. Программа фестиваля включала семинары, научные исследования, лекции, демонстрации, дискуссии и множество других интерактивных мероприятий. В мероприятии активно приняли участие студенты высших учебных заведений Польши и школьники.
Преподаватели кафедры медиалингвистики и коммуникации Узбекского государственного университета мировых языков Толибова Гульноз и Парпиева Шахноза приняли участие в фестивале в качестве представителей Узбекистана. В ходе фестиваля многочисленные участники и гости проявили большой интерес к богатой культуре, традициям и национальной кухне Узбекистана.
Данное мероприятие было высоко оценено как важное событие, способствующее международному обмену опытом среди преподавателей университета и популяризации культуры Узбекистана на международной арене.