O‘zDJTU o‘qituvchilari IX Silesiya Fan Festivalida ishtirok etdi
Polsha Respublikasi, Katovitsa shahridagi Xalqaro Kongress markazida “Tajriba qiling!” shiori ostida IX Silesiya Fan Festivali bo‘lib o‘tdi. Festival dasturi seminarlar, ilmiy tadqiqotlar, ma’ruzalar, namoyishlar, munozaralar va boshqa ko‘plab interaktiv tadbirlarni o‘z ichiga oldi. Tadbirda Polshaning oliy ta’lim muassasalari talabalari va maktab o‘quvchilari faol ishtirok etdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Medialingvistika va kommunikatsiya kafedrasi o‘qituvchilari Tolibova Gulnoz va Parpiyeva Shaxnoza O‘zbekiston vakillari sifatida festivalda ishtirok etdi. Festival davomida ko‘plab qatnashchilar va mehmonlar O‘zbekistonning boy madaniyati, an’analari hamda oshxonasiga katta qiziqish bildirdi.
Bu tadbir universitet o‘qituvchilarining xalqaro maydondagi tajriba almashinuvi va O‘zbekiston madaniyatini targ‘ib qilishga xizmat qilgan muhim voqea sifatida baholandi.

UzSWLU Teachers Participated in the 9th Silesian Science Festival
The 9th Silesian Science Festival was held at the International Congress Center in Katowice, Republic of Poland, under the slogan “Experience It!” The festival program included seminars, scientific research presentations, lectures, demonstrations, discussions, and many other interactive events. Students from Polish higher education institutions and school pupils actively took part in the event.
Teachers of the Department of Media Linguistics and Communication of the Uzbekistan State World Languages University, Gulnoz Tolibova and Shaxnoza Parpiyeva, participated in the festival as representatives of Uzbekistan. During the festival, numerous participants and guests expressed great interest in Uzbekistan’s rich culture, traditions, and national cuisine.
This event was regarded as an important occasion that contributed to international experience exchange among university teachers and the promotion of Uzbek culture on the global stage.