OʻzDJTU professor-oʻqituvchilari xalqaro ilmiy anjumanda ishtirok etmoqda
O'zbekiston davlat jahon tillari universitetidan 20 dan ortiq professor-o'qituvchilar Birlashgan Arab Amirliklarining Sharjah shahri University of Sharjahda Tesol Conferences tashkiloti tomonidan 18-20 aprel kunlari boʻlib oʻtadigan konferensiyaning 29 yilligida o'z taqdimotlari bilan ishtirok etmoqda.
Ma’lumot uchun: 28 yildan ortiq vaqtdan beri TESOL Conferences xalqaro anjumani va ko'rgazmasi BAA va xalqaro ingliz tilini o'rgatuvchi mutaxassislarni qo'llab-quvvatlovchi rivojlanayotgan hamjamiyat uchun yillik tadbir bo'lib kelmoqda.
Konferensiya 1000 ga yaqin delegatlarni jalb qilmoqda. Bu sohaga oid eng so’nggi yutuqlar, til o’qitishdagi yangi usullar borasida yetuk mutaxassislar o'z fikrlarini taklif qilishlari, tadqiqot va o'qitish tajribasini almashishlari, g'oyalar va amaliyotlar almashinuvi orqali global istiqbolni rivojlantirishlari mumkin bo'lgan platformani taqdim etadi.

UzSWLU Professors Participate in an International Scientific Conference
More than 20 professors from the Uzbekistan State World Languages University are participating with presentations in the 29th annual TESOL Conferences, held from April 18 to 20 at the University of Sharjah in Sharjah, United Arab Emirates.
For reference: For over 28 years, the TESOL Conferences international event and exhibition has been an annual gathering that supports the growing community of English language teaching professionals in the UAE and internationally.
The conference attracts nearly 1,000 delegates and provides a platform for experts to share the latest advancements in the field, explore new teaching methods, exchange research and teaching experiences, and develop global perspectives through the exchange of ideas and practices.